1.Hafta Gebelik

1.Hafta Gebelik

1.hafta-gebelik1.Hafta Gebelik

Gebelik şüphesiz ki kadın vücudunun yaşamımıza kattığı eşi benzeri olmayan bir duygudur. Gebelik bir bayanın kendisi ve hayatının devamı için dönüşü olmayan, yaşamını artık tarifsiz duygulara yönlendiren bir adımdır. Gebelik bulguları yada belirtileri oluştuğunu düşündüğü anda kişi gelişmiş tıp sayesinde eczanelerde satılmakta olan gebelik testlerinden alarak sonuca ulaşabilir. Nadir durumlar da testin güvenilir sonuç vermemesi durumunda herhangi bir hastaneye gidilerek kan ve idrar tahlili yaptırılarak neticeye ulaşılabilir. Sonuç olumlu olduğu anlaşıldıktan sonra bu harika döneme adım atmış olursunuz.

Regli yani adet gününüzün son bulduğu günden itibaren hamilelik gün, hafta ve ay döneminizin hesaplanma serüveni başlamış bulunmaktadır. Hamileliğinizin ilk haftası bedeninizin ve yaşamınızın değişikliğe adım atması gerçekleşmiş bulunmaktadır. Bedenen olumlu ve olumsuz sizi etkileyecek tepkilere hazırlıklı olmalısınız. Artık yaşamınızı henüz bedeninizde yeni oluşmaya başlamış küçücük sizden bir parça olan canlıyla devam ettireceksiniz. Ki buda her kadının yaşaması gereken ve kesinlikle tatmak isteyeceği harika bir duygu olsa gerek.

Gebeliğin 1.haftasında annedeki değişimler; Hamile olduğunuzu ve içinizde bir can taşıdığınızı öğrendiğiniz anda yaşamınızda her şey farklılaşmaya başladı bile. Artık yalnız değilsiniz ve bedeninizi daha kaliteli ve dikkatli bir yaşam tarzına alıştırmamız gerekiyor. Hamilelik oluşmaya başladığı andan itibaren rutin regli döneminiz sona erdiği için bedeninizde hafif şişlik hissetmeye başlayabilirsiniz. Çok nadirdir ki döllenmenizin belirtisi olarak hafif kanamalara da rastlanabilir.

Bedenen bir şeyler hissedebilir fakat bu hislerinize anlam veremeyebilirsiniz. Nitekim ki ilk hafta hamileliğiniz kesin sayılmaz. Netice olarak 3. Yâda 4. Haftalarda kesinleşecektir.
1-hafta

Gebelikte 1. Haftada bebeğin durumu; Hamileliğinizin ilk haftasın da bebeğiniz henüz oluşmamış fakat bu hafta da bebeğiniz anne rahmine tutunup oluşumuna başlayacak yâda olumsuz bir durum olarak sizi yani bedeninizi terk edecektir. Bu yüzdendir ki bu ilk hafta hamileliğin kesinliği açısından çok önemlidir.

Bu ilk hafta da netice olarak hamilelik yönünde şüphe uyandıracak adet gecikmesi gibi durumlarınız söz konusu ise, derhal bir kadın doktoruna başvurarak kontrol olmalısınız. Netice de bu hamilelik şüpheniz kesinleşme yönünde ise doktorunuzun da tavsiyesi doğrultusun da folikasit desteği şart olmak kaydı ile gerekli destek vitamin ve takviyelere başlanılmalıdır. Böylelikle hamileliğinizin ilk haftasından itibaren oluşabilecek sorunların kısmen de olsa önüne geçebilme imkânınız olacaktır.

Bu ilk hafta kesin sonuçlara ulaşamayacağınız için bu hafta sizin ve bedeniniz için bekleyiş süreci olarak geçecektir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar