11.Hafta Gebelik

11.Hafta Gebelik


11.hafta-gebelik11. Hafta Gebelik

Gebelikte 11. Hafta; Gün geçtikçe içinizdeki nefes büyümekte ve artık hareketleri ile size heyecanlı dakikalar yaşatmakta, daha hareketli günlere doğru yol almaktasınız.

Gebelikte 11. Hafta da annedeki değişiklikler; Neredeyse 3 aylık hamilesiniz. Vücudunuzda bir çok değişikliklerle karşılaştınız. Şimdide sindirim sisteminizde problemler yaşayacaksınız. Sizi rahatsız eden bir mide yanması problemiyle karşı karşıya kalacaksınız. Bu haftalarda çok fazla kilo alımı olmaz endişelenmeyin. Kilo almak içinde gereksiz yiyecekler yiyerek kendinizi kötü hissetmeye mahkum bırakmayın. Gereksiz yediğiniz ve fazla kaçırdığınız her yiyecek bebeğinizi be sizi rahatsız edecektir. Kilo alımları bu haftadan itibaren başlayacaktır. Vücudunuzun verdiği tepkilere birde bel ağrısı eklendi çünkü bebeğimiz büyümekte ve hafif hafif belirginleşmekte. Hareketlerini hisseder durumdasınız artık.
11-hafta

Gebelikte 11. Haftada bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık 4-5 cm civarında yaklaşık kayısı kadar. Miniğinizin artık vücut yapısı tamamen oluştu sayılır. Artık o kadar yerleşti ki içiniz de gerinme ve esneme hareketlerini gerçekleştirir hale geldi. Kemik yapısı da oluşmaya başladı artık. Siz henüz dışarıdan hareketlerini göremezsiniz fakat içerideki hareketleri karnınızda kaşıntı ve karıncalanmalara yol açacaktır. Karın bölgenizde karnınız yavaş yavaş büyümeye başladığı için derinizin genişlemesinden ötürü kızarıklıklar oluşmaya başlamış olabilir. Kimi hamilelerde derileri esnek olduğundan ötürü bu çatlaklar oluşmamaktadır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar