14.Hafta Gebelik

14.Hafta Gebelik


14.hafta-gebelik14. Hafta Gebelik

Gebelikte 14. Hafta; Artık yeni döneme hamileliğinizin ikinci dönemine kesin adım atmış bulunmaktasınız.

Gebelikte 14. Haftada annedeki değişiklikler; Artık hamileliğinizin bir nevi keyfini çıkartıyorsunuz. Mide yanmalarınız, halsizlikleriniz geçmiş olmalı. Enerjiniz yerine gelmiş ve kendinizi daha iyi hissediyor olmalısınız. Bebeğinizin hareketlerini hissettikçe artık daha belirgin olmasını arzulaya bilirsiniz fakat biraz daha sabırlı olmalısınız. Arada sırada mide bulantılarınız oluşabilir bunun nedeni hamileliğinizden ötürü hassaslaşmış midenize herhangi bir yiyeceğin dokunmasından kaynaklı da olabilir. Bu nedenle yediklerimize, içtiklerimize her daim dikkat etmeliyiz. Sağlıklı ve enerjik bir hamilelik geçirmeniz bir nevi sizin elinizde.
14-hafta

Gebelikte 14. Haftada bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık ultrasondan size parmağını emerek, göz kırparak, elini ve kolunu hareket ettirerek tepkiler verebilir. Çünkü artık bedeninin hakimiyetine sahip durumda. Artık kendi haznesinde idrarını bile yapıyor ama bunun ne ona ne size herhangi bir zararı olmuyor paniklemeyin. Miniğinizin bedenini küçük tüycükler kaplamakta ve kafası bedeninden daha hızlı gelişmekte fakat zamanla bu durum dengelenecektir. Bebeğinizin boyunda hızlı uzamalar devam etmektedir. Artık uzuvları da netleşmiş bulunmaktadır. Bebeğinizin ultrasonda gördüğünüz parmak emme pozisyonu onunun şu dönem de çoğunlukla olduğu pozisyondur.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar