15.Hafta Gebelik

15.Hafta Gebelik


15.hafta-gebelik15. Hafta Gebelik

Gebelikte 15. Hafta; Hamilelik evresinin en güzel dönemlerine geliyorsunuz artık hisleriniz karşılıklı olarak güçlendi.

Gebelikte 15. Haftada annedeki değişiklikler; Artık en güzel fakat bir o kadar da zorlu haftalara giriyoruz. Mide bulantınız kısmen olabilir. Rahminize bebeğinizin yaptığı baskıdan dolayı idrara çıkmanız daha da sıklaşmış ve bu durum ayrıca sürekli uyku isteği de oluşturmaktadır. Gebeliğe tam anlamıyla adapte olmuş olmalısınız. Yemeniz düzene girmiş fakat vücudunuzda kısmen şişmeler meydana gelmiş olabilir. Bu nedenle tuz kullanımını en aza indirmelisiniz. Bu haftalar da diş ağrılarınız oluşabilir doktora başvurarak çözüm üretebilirsiniz. Ayrıca bu zamana kadar karşılaşmadığınız burun tıkanıklığı ile de karşı karşıya kalacaksınız panik yok her şey seyrinde devam ediyor olması gereken durumlar bunların tamamı. Bebeğiniz ile iletişime geçebilirsiniz artık. Göbeğinizi okşayarak onunla sohbet ederek kendinizi ve onun da içerde iyi hissetmenizi sağlayabilirsiniz. Bu durum ikinize de iyi gelecektir.
15-hafta

Gebelikte 15. Haftada bebekteki değişimler; Bu haftanın en güzel yanı bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilecek olmanız sanırım. Artık harika gelişimler gösteriyor ve her şeye tepki verebiliyor. Işığı bile ayırt edebiliyor. Karnınıza doğru ışık tuttuğunuz zaman artık oluşumunu tamamlamış ve gelişmeye geçmiş olan el ve kollarını tepki olarak hareket ettirebilir. Artık bebeğiniz sizinle hisleri doğrultusunda iletişime geçebilir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar