2 Adet Aspirini Eritin ve…

2 Adet Aspirini Eritin ve…

Merhaba değerli okuyucular. Size bugün Aspirinin sizi şaşırtacak ilginç özelliklerinden söz edeceğiz…

Aspirin eksiden bu yana kullanılan, en değişmez ilaçlardan biridir. Ağrılara iyi gelen aspirinin bir de pek bilinmeyen birçok yararı vardır. Farklı kullanımlarıyla gündelik yaşamımıza katkı sağlayabilen Aspirinin bazı özellikleri ise şöyle:

Eller ve Ayaklarımız İçin

Ayaklarımız yorulduğunda sıcak suya sokmak çok rahatlatıcı gelir. Ayaklarımızın olduğu sıcak suya 2 -3 Aspirin ekleyerek hem tırnakları yumuşatır, hem de yorgunluğu alırız. Ayaklarımızı rahatlatan bu yöntemi ellerimiz içinde uygulayarak, yumuşacık ten ve tırnaklara sahip olabiliriz.

Leke Çıkarmak

Bir sürü leke çeşidini giysilerimizden çıkarmak Aspirin ile çok kolay. Bir bardağa iki – üç adet ekleyelim, eritelim ve o suyu lekeli bölgeye sürelim. Birkaç saat sonra o bölgeyi yıkayabiliriz.

İnatçı Sivilceler

Sivilce problemlerinde Aspirin oldukça yararlıdır. Üzerine biraz su ekleyerek muhallebi kıvamına getirdiğimiz Aspirini sivilcenin olduğu bölgeye sürebiliriz. 4- 5 dakika sonra temiz suyla yıkayabiliriz.

Kepeklere Karşı

Kullandığımız şampuana bir iki adet Aspirin ekleyerek harika bir kepek şampuanı elde etmiş oluruz. Birkaç dakika sonra saçımızda beklettiğimiz şampuanı durulayabiliriz.

Saç Rengini Korumak

Denize, havuza gittiğimiz günlerde saçımızın doğal ya da boyalı yapısı bozulur. Bunun önüne geçmek için bir bardak suya 8 – 10 aspirin ekleyip eritin ve saçınıza yedirin. Saçınızı on dakika kadar sonra durulayın ve suya öyle girin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar