2.Hafta Gebelik

2.Hafta Gebelik

2.hafta-gebelik2. Hafta Gebelik

Gebelikte 2. Hafta; bu hafta bedeninizdeki değişimleri yavaş yavaş hissetmeye başlayabilirsiniz. Bu hafta sürecinde yumurtalıklarınızdaki oluşumun ilk evreleri gerçekleşmeye başlamıştır. Henüz hamilelik kesinleştirilmemiş olsa da belirtileriniz sizde bir takım tepkiler oluşturacaktır.
2-hafta

Gebeliğin 2. Haftasında anne adayındaki değişiklikler; kesinleştirmemiş olduğunuz hamileliğinizde yumurtlama işlemi başlamış ve elbette ki bu işlem esnasında vücudunuzda bir takım belirtiler oluşacaktır. Bu belirtiler, baş ağrısı, kasıklarda adet sancısı gibi ağrı ve kasılmalar, vajinal akıntı, göğüslerde acı ve ağrı ve sık sık idrara çıkma ihtiyacı hissetme gibi belirtilerdir. Bedeniniz siz çok fazla hissedemeseniz de müthiş bir telaş içerisindedir. Bünyeniz içerisinde yeni can ve nefes barındırma çabası içerine girmiştir. Kendinizi artık anne adayı olmaya hazırlamalısınız, alkol ve sigara gibi sağlığınıza zararlı alışkanlıklarınızı sonlandırma zamanı gelmiştir.

Gebelikte 2. Haftada bebekteki değişimler; bebeğiniz henüz oluşma aşamasında olup oluşum hareketleri başlamıştır. Embriyo oluşumunun başladığı dönemdesiniz. Yumurta ve sperm hücreleri harekete geçmiş bulunmaktadır. Hamilelik belirtileri hakkında bilgimiz olmaz ise normal hayatımıza devam ediyor olabiliriz. Bu nedenledir ki böyle bir düşünce içine girdiğimiz andan itibaren sağlımız açısından ruhen ve bedenen kendimizi daha kaliteli ve sağlıklı bir yaşama adapte etmeliyiz.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar