21.Hafta Gebelik

21.Hafta Gebelik


21.hafta-gebelik
21. Hafta Gebelik

Gebeliğin 21. Haftası; Artık rahatlıyorsunuz. Mide bulantılarınız hafifliyor. Düşük yapma riski minimuma iniyor ve anne adayının Psikolojiyi tamamen oturmuş oluyor.

Gebeliğin 21. Haftasın da annedeki değişiklikler; Artık bebeğinizin neden olduğu ağrılı sancılı günler geride kalmak üzere. Bu dönemde cildinizde daha yoğun değişiklikler yaşayacaksınız. Bu dönemin en önemli sorunu bacaklar da varis oluşumudur. Vücut ağırlığınız arttığı ve kan basıncınız çoğalttığı için bacaklarınızda varisler oluşabilir. Bu nedenle ayaklarınızı sık sık dinlendirmeli ve çok fazla yorulmamalısınız. Yapacak olduğunuz işlerinizi oturarak yapmaya çalışmalısınız. Araç ile fazla uzun yolculuklar yapmamalısınız. Uçak seyahatleriniz söz konusu olur ise doktorunuzun takibinde gerçekleştirmelisiniz. Verişlerinize hamileler için üretilmiş varis çorapları ile de kısmı çözüm yaratabilirsiniz. Zaten hamilelikten sonra geçecektir. Geceleri hafif sancılarınız olabilir bu sizi korkutması bu sancılar miniğin hareketleri sonucu oluşmaktadır.
21-hafta

Gebeliğin 21. Haftasında bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık iyice uzuyor emme refleksleri ile daha çok vakit geçiriyor. Tekme darbeleri sizi etkiler duruma gelmiş olmalı. Ani tekmeler sizi korkutabilir. Bebeğinizin kaşları gözleri tam anlamıyla oluşmuş olmalı. Bebeğiniz erkekse çok net belli olacaktır. Kız ise vajinası daha yeni oluşumunu tamamlayacaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar