23.Hafta Gebelik

23.Hafta Gebelik


23.hafta-gebelik23. Hafta Gebelik

Gebelikte 23. Hafta; Bu hafta en büyük sorun şişmiş ataklarınız ve bu şişen ayaklarınızda oluşan ağrılar.

Gebelikte 23. Hafta da annedeki değişimler; Bu dönemde oluşan ayak şişlikleri ve vücut şişliklerinden ötürü sakın ola ki bedenim ödem topluyor deyip su içmenizi aksatmayın. Su vücuttaki ödeminizi atmaya yardımcı olacaktır. Sizin yapmanız gereken yiyeceklerde tuz tüketiminden uzak durmalı, ayaklarınızı havaya dikerek dinlendirmek ve fazla ayakta durmamak. Karnınız iyice büyümüş olmalı bunu bahane ederek egzersizlerinizi aksatmayın aksine daha düzenli ve dikkatli uygulamaya devam edin. Bedeninizdeki kan dolaşımını hızlandırmak ve vücudunuza enerji yüklemesi sağlamak için egzersiz şart. Egzersizler doğum esnasın dada size faydalarını gösterecektir. Daha rahat ve acısız bir doğum gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. Doğum esnasın da karşılaşabileceğiniz problemleri en aza indirecektir.
23-hafta
Gebelikte 23. Haftada bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık sizinle birlikte egzersiz ve dans programlarınıza neşeyle eşlik ediyor, çünkü sizin hareketlerinizi çok net hissediyor. Bu hafta bebeğinizden alınan kordon bağı kan örneği ile bebeğinizin gelecekte oluşabilecek sağlık problemlerine önlem alınabiliyor. Kordon bağı kanının önemi ise içerisinde ki kök hücre sayısının çok olmasıdır. Bu kan örneği isteğe bağlı saklanarak, lösemi ve hücre anemisi gibi hastalıkların tedavisinde kullanılabiliyor. Bu işlem için en uygun zaman bu haftadır. Bu hafta bebeğinizin hareketlerini göbeğinize bakarak ta görebiliyor olmalısınız. Boyu uzadıkça daha da hissedilir hale gelecektir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar