24.Hafta Gebelik

24.Hafta Gebelik

24. Hafta Gebelik

Gebelikte 24. Hafta; Artık iyice ağırlaşıyorsunuz. Hem göğüs olarak hem de göbek ve kalça olarak genişliyorsunuz

Gebelikte 24. Haftada annedeki değişiklikler; Bu hafta göreceğiniz değişiklikler arasın da göbek deliğinizin dışa çıkması be büyümesi de var. Bu duruma korkuyla bakmayın doğumdan sonra kesinlikle düzelecektir. Ayak ağrılarınıza ayak banyosu yaparak da önlem alabilirsiniz. Hamilelik lekeleri çoğalıyorlar ve bunlar için koruma önlemleri alıyorsunuzdur mutlaka bu lekelerin geçici olduğu kadar kalıcı olma ihtimallerde bulunmakta. Bu nedenle kaliteli çözümler bulmaya çalışmalısınız. Güneşten mutlaka korunmalı ve çoğalmalarını engellemelisiniz. Yürüyüşlerinizi kısa ama sık yapabilirsiniz. Bu hafta rahminizde büyüyor ve bu nedenle ağırlaşıyor. Bu durum bel ağrılarına neden olacaktır üzün süreli ayakta kalmamalısınız. Eğilme hareketlerinden kesinlikle kaçınmalısınız bu size ve bebeğinize ciddi zararlar verebilir.

Gebeliğin 24. Haftasın da bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık doğabilme büyüklüğünde şuan doğsa %85 oranında yaşayabilir ama tabiki de daha doğumunuza zaman var. Bebeğiniz artık sizin sesinizi başkalarından ayırt edebilir. Sizin sesinize daha farklı daha hareketli tepkiler verebilir. Bebeğiniz artık yavaş yavaş sizin konuşmalarınızı kaydetmeye başladı. Onunla güzel kelimelerle konuşun hatta onu rahatlatıcı müzikler dinletebilirsiniz. Bu arada müzik hareketli olduğu zaman onun hareketleri de aktifleşecek ve bu size inanılmaz bir zevk verecektir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar