25.Hafta Gebelik

25.Hafta Gebelik

25. Hafta Gebelik

Gebelikte 25. Hafta; Saçlarınız her ne kadar hamilelikten sonra dökülecek olsa da şuan için en güçlü ve parlak dönemlerini geçiriyor. Hamileliğe bağlı olarak dökülen ve tekrar çıkan saçlar çok özel ve sağlıklı saçlardır.

Gebelikte 25. Hafta da annede meydana gelen değişiklikler; penguen yürüyüşüne başladınız artık tam anlamıyla bir hamile görüntüsü sergiliyorsunuz. Oturup kalkmalarınız ağırlaştı ve zorlaşmaya başladı. Bu hafta kan testleri, şeker testleri yapılacak ve kandaki şeker değerleriniz ölçülecek. Hormon değerleriniz farklılık gösterebilir. Hareketleriniz kısıtlanabilir çünkü artık oldukça iri bir hamilesiniz. Egzersizlere devam etmeli ve beslenmenize daha çok dikkat etmelisiniz. Aldığınız besinlerin değerlerine ve size, bebeğinize sağlayacağı faydalardan bilgi sahibi olmalısınız.

Gebelikte 25. Haftada bebekteki değişimler; bebeğinizin saçları artık oluşmuş bulunmakta. Bebeğinizin ten rengi de artık belirginleşmekte. Ten rengi genetik bir durum bazen esmer anne babadan sarışın bir bebek doğabiliyor. Bazen de tam tersi sarışın anne babadan esmer bir bebek çıkabiliyor. Bebeğiniz genlerini sizden olduğu kadar akrabalarınızdan da alabiliyor. Bu nedenle boyu, ten rengi, göz rengi gibi gelişimler genlere bağlı olarak değişmektedir. Bebeğinizin ultrason görüntüsünü takip ettiğiniz de baloncukları çoğalttığını farkedebiliceksiniz. Bu bebeğinizin en çok sevdiği hareket parmaklarını emerek baloncuklar çıkarıp, tekmeler atmak.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar