27.Hafta Gebelik

27.Hafta Gebelik

27. Hafta Gebelik

Gebelikte 27. Hafta; Bu hafta ayak ağrılarınız yerini kramplara ve kasılmalara bırakacak. Bu durum çok doğal ve normal bir durum olarak karşılanmalıdır.

Gebelikte 27. Hafta da annedeki değişiklikler; Bu hafta koku alma duyunuz geliştiği için yemekler kötü kokuyor gibi gelebilir bu da iştahınızı ve midenizin durumunu etkileyebilir. Bu nedenle taze meyve ve sebze tüketmeye çalışın özellikle taze meyve suları içebilirsiniz. Tane sıkılmış meyve suyu hem size hem bebeğinize iyi gelecektir. Midenizi rahat tutacak yiyeceklere yönlenmelisiniz. Bu hafta özellikle idrar yolu enfeksiyonuna dikkat etmelisiniz. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu vücudunuzun büyümesinden ötürü genital bölge temizliğinizi tam olarak yapamadığınızdan dolayı oluşmaktadır. Genital bölge temizliğine dikkat etmeli, evde banyonuzda gerekirse küçük bir ayna yardımıyla da yapabilirsiniz. Hamilelikte idrar yolu enfeksiyonu doğum esnasın da sizi ve bebeğinizi kısmen etkileyebilir. Çamaşırlarınızı sık sık değiştirmelisiniz. Bu dönemde bel ve sırt ağrılarınız artacaktır. Bu ağrılara yatarken bir tanede küçük yastık takviyesi alarak biraz rahatlama getirebilirsiniz.

Gebelikte 27. Haftada bebekteki değişimler; Bu hafta bebeğinizin beyni gelişiyor. Kendi de git gide büyüdü artık tekmelerini göbeğinizin üst kısmından rahatlıkla görebilirsiniz. Bebeğiniz hıçkırmaya başlıyor ve bu hıçkırmalar sonucu siz gıdıklanabilirsiniz. Miniğinizin göz açıp kapama yani göz kırpma refleksleri de gelişmiş bulunmakta.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar