28.Hafta Gebelik

28.Hafta Gebelik

28. Hafta Gebelik

Gebelikte 28. Hafta; Bu haftadan itibaren doktor kontrolleriniz sıklaşacaktır. Artık bebek çeşitli test ve kontrollerden geçerek sağlık durumu ele alınacaktır.

Gebelikte 28. Haftada annedeki değişimler; Hamileliğinizin son evresine girmiş bulunmaktasınız. Hamilelikte üçüncü dönem diye tabir edilen dönemdesiniz. Doktorunuz iki hafta da bir sizi ve bebeğinizi görmek isteyecek. Bebeğinizin tüm gelişmeleri adım adım takip edilmeli artık. Bebekte oluşabilecek riskleri yapılacak kan testleriyle kontrol edilecektir. Bacaklarınızda uyuşmalar ve karıncalanmalar oluşacaktır. Bunu masaj yardımıyla ya da ayaklarınıza ılık duş aldırarak aza indirgeyebilirsiniz. Bu hafta artık dinlenme haftası sayılır, yorgunluk hisleriniz artacak gücünüz de azalmalar olacak bedeninizin ağırlık artık sizi ciddi etkileyecek. Yorgunluğunuzu taze meyve suyu içerek azaltabilirsiniz. Bu hafta bedeninizin c vitaminine daha fazla ihtiyacı olacak. C vitamini ve besin değerleri yüksek besinler tüketin.

Gebelikte 28. Haftada bebekte oluşan değişimler; bebeğinizin boyu uzamaya devam ediyor ve yaklaşık olarak 36-38 cm civarın da olmalı. Kilo alımı da devam etmekte aşağı yukarı 1kg civarında bebeğiniz. Bebeğinizin görmesi daha net bir hal alıyor ve dışarıdan gelen ışıkları sezebilir, bu ışıklara daha net tepkiler verebilir. Bebeğinizin saçları daha da gürleşti. Bazı bebekler çok saçlı doğar iken kimi bebekte çok az saçlı doğmaktadır. Bebeğinizin hareketleri günden güne hızlan makta ve güçlenmekte. Artık karnınızda dönen, takla atan bir yaramaz var. Sürekli yer değiştirecektir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar