3.Hafta Gebelik

3.Hafta Gebelik

3.hafta-gebelik3. Hafta Gebelik

Gebelikte 3. Hafta; Hamilelikte bu hafta çok büyük bir öneme sahiptir. Bu hafta miniğinizin kalbinin oluşma aşamasıdır. Bu süreçte sperm yumurtalığa yol alarak oluşumu başlatmaktadır.

Gebelikte 3. Haftada annedeki değişiklikler; Anne adayı için olumlu süreçlerden biridir. Artık anne rahmi hazır durumdadır ve spermler yumurta hücresiyle birleşecekler ve embriyo oluşumunu başlatacaklardır. Bu süreç içinde anne adayı belirgin hiçbir şey hissedemez. Bebeğin cinsiyeti spermin döllendiği yumurta kromozomlarına bağlıdır. Sperm y kromozomuna yerleşti ise erkek, x kromozomuna yerleşti ise kızdır. Artık başka bir süreç başlamış ve hamilelik oluşmaktadır. Bu süreçte anne adayı bedenini yormadan günlük 15-20 dakika kadar egzersiz yaparak embriyo oluşumunda olumlu etkiler sağlayabilirler. Bu egzersizler kesinlikle çok hafif ve rahat uygulanmalı ki anne adayı kasık bölgesini yormadan yüklenmeden uygulamalıdır. Artık yeni başlangıçlara hazırlıklı olmalı ve daha dikkatli davranmalısınız.
3-hafta

Gebelikte 3. Haftada bebeğin durumu; Bu hafta bebeğiniz embriyo aşamasında olup, oluşumunun gerçekleşeceği süreçtir. Bu süreçte bebeğiniz yeterli hücre sayısına ulaştığında, o andan itibaren anne rahmine yerleşmesi başlayacaktır. Hücre oluşumu tamamlandığı anda bebeğinizde oluşumunun ilk adımını atmış olacaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar