30.Hafta Gebelik

30.Hafta Gebelik

30. Hafta Gebelik

Gebelikte 30. Hafta; artık mutlu sona bir adım daha yaklaşmış bulunmaktasınız. Her şey yolunda gitmekte ve bebeğiniz iyiden iyiye gelişimini tamamlamaktadır.

Gebelikte 30. Haftada annedeki değişimler; Artık önemli haftalardasınız. Bebeğiniz 7,5 aylık oldu. Size kavuşmak için sabırsızlanıyordur mutlaka, bu yüzden size sürprizler yapıp erken gelmeye kalkabilir. Bu konuda dikkatli olmalısınız. Doktor kontrollerinizi kesinlikle aksatmamalısınız. Bu haftalar da mide asidin den ötürü reflü oluşumu başlayacaktır. Bu nedenle yemekler de fazla kaçırılmamalı, yemeklerden sonra hemen uzanmamalısınız, evin içinde bir kaç adım atarak midenizi de rahatlattıktan sonra uzanmalısınız. Hamilelikten ötürü mide asitiniz artacak ve bunun sonucunda da reflü oluşacak ve gece uyurken ağzınıza acı tatlar gelecektir. Bu yanmayı ve acı su gelmesini önlemek için yatarken baş tarafınız yukarıda kalmalı biraz. Göbeğinizde artık oldukça büyüdüğü için, nefes alış verişleriniz hızlandı ve güçleşmiştir. Nefes düzensizliğinizi önlemek için temiz hava da düzenli nefes alarak yürüyüşler yapabilirsiniz.

Gebelikte 30. Haftada bebekteki değişimler; Artık bebeğinizin görme, duyma ve işitme duyuları oldukça gelişti. Çok net iletişim kurabilir durumdasınız. Bebeğiniz hareketi azaldığı zaman birazcık çikolata yemeniz yeterli olacaktır. Emin olun o anda bebeğiniz size çok hoş tepki verecektir. Malum çikolata çocuklar için vazgeçilmezdir ki bu kadarcık iken bile.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar