31.Hafta Gebelik

31.Hafta Gebelik

31. Hafta Gebelik

Gebelikte 31. Hafta; Mutlu sona çok az kaldı artık. Haftalar bir bir ilerliyor ve bu haftalarda karnınız bebğinizin gelişimine bağlı olarak çok hızlı bir büyüme sergiliyor.

Gebelikte 31. Hafta da annedeki değişiklikler; Hamileliğinizin son dönemindesiniz. Bu dönemde değişiklikler çoğalacaktır. Özellikle artık rahminiz oldukça büyüdüğü için kasılmalar ve gerilmeler olacaktır. Rahminizdeki bu gerilme ve kasılmalar çoğalır ve sıklaşırsa doktora başvurmalısınız erken doğumun habercisi olabilir bunlar. Bu kasılmalar ile birlikte kan da gelebilir lekede gelebilir dikkat etmelisiniz. Doktora gitmeyi kesinlikle aksatmamalısınız. Bebeğinizin ve kendi hayatınızı kesinlikle riske atmayın. Bu hafta farklı bir oluşum da Göğüslerinizden artık süt gelmeye başlayacaktır bu tabiki bir kaç damla olacaktır göğüs petlerinden faydalanabilirsiniz. Bedeniniz çok ağırlaştı ve hareketleriniz çok güçleşti ise egzersizi biraz hafifletebilir ara ara yapabilirsiniz. Ama tamamen asla bırakmayın hareketin size ve bebeğinize etkisi çok fazladır. Bu haftalar da sık sık rüyalar görebilirsiniz buda size hamileliğin oluşturdu etkilerden biri.

Gebelikte 31. Haftada bebekteki değişimler; bebeğiniz artık kilo aldıkça tombullaşmaya başladı. Bedeni kendini toparlamaya başladı. Artık gece uyandırabilir sizi karnınız da taklalar atmaya başladı. Gece karnınız da kısmen kasılmalar olabilir, gerekirse biraz ayağa kalkıp evde bi tur atıp tekrar yatabilirsiniz bu sizi biraz da olsa rahatlatacaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar