32.Hafta Gebelik

32.Hafta Gebelik

32. Hafta Gebelik

Gebelikte 32. Hafta; Ağrılarınız çoğaldı ve şiddeti artıyor. Doğuma haftalar kala artık vücut doğum için kendini uygun pozisyona getirmeye çalışıyor. Haliyle belli ağrılar ile bunu bize gösteriyor.

Gebelikte 32. Hafta da annedeki değişimler; hamilelik sürecince zor geçecek olan haftalara geldiniz artık. Karnınız büyüdü, bebeğiniz büyüdü, gelişti ve ağırlaştı bu nedenle rahminiz de büyüdü ve ağırlaştı. Artık eklem ve bel ağrılarınız çoğaldı. Hareketlerinizi ağırlığınızdan ötürü arttı. Nefes darlığınız sıklaştı. Kendinizi yoracak hareketlerden kaçının bedeninizi ve nefesinizi dara sokmayın. Artık tehlikeli dönemlerde olduğunuz için dışarlar da tek kalmamaya çalışın yanınız da biri mutlaka olmalı. Artık erken doğum riski olduğundan ötürü doktorunuz kontrollerde rahim açılmanızın olup olmadığını kontrol edecektir. Doktor kontrolleriniz çok önemli.

Gebeliğin 32. Haftasın da bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık 2 kg oldu. Boyu uzadı yaklaşık 45 cm olmuş olmalı. Bebeğiniz kilo aldı, toparlandı ve irileşti. Bu dönemde daha fazla kilo alır. Aldığınız kiloların yarısı bebeğinizin vücuduna gider. Bebeğinizin cilt oluşumu tamamlandı ve cildinde çok küçük tüylenmeler başladı. Miniğinizin el ve ayak tırnakları oluşumunu netleştirdi. Saçları tamamlanmak üzere artık rengi de netleşti. Bebeğinizin parmaklar ve boğumları tam şeklini almış olmalı. Tabiki hareketleri hızlı ve sert olmaya aşladı. Bazen canınızı bile yakabilir derecede tekmeler atacaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar