33.Hafta Gebelik

33.Hafta Gebelik

33. Hafta Gebelik

Gebelikte 33. Hafta; Artık heyecanla bebeğinizi kucağınıza alacağınız güne yaklaşıyorsunuz. Bebek için oda hazırlıkları ve bebek kılık kıyafetleri için düşünceler başlıyor.

Gebelikte 33. Haftada annedeki değişimler; Artık karnı burnun da bir anne adayısınız. Penguen tarzı yürüyüşünüzle tam bir paytak hamilesiniz. Artık bel ağrılarınız dayanılmaz olacaktır buda tabiki normal bir durum. Artık olumsuz düşünceler sizi terk ediyor. Psikolojiniz hormonal olarak düzene giriyor. Kendinizi beğeniyor, iyi ve güzel hissediyorsunuz. Artık kendinize güveniyorsunuz eski özgüveninizi kazanıyorsunuz. Hamileliğin en özel ve en sık karşılaştığımız sorularından biri de bu dönemde cinselliktir. Hamileliğinizin bu haftalarında da cinsellik ilişkiye girmeniz serbesttir fakat bu biraz da sizin bünyenize bağlıdır. Kendinizi nasıl hissettiğinize, rahat mısınız? Cinsel ilişki esnasında sıkıntı hissediyor musunuz? Tüm bunları düşünmelisiniz. Hatta doktorunuza danışarak hareket etmelisiniz.

Gebeliğin 33. Haftasında bebekteki değişimler; Bebeğinizin sizden en çok besin aldığı mineral aldığı dönemdesiniz. Bebeğiniz artık açlık ve tokluk hislerini hissetmeye başladı. Bebeğinizin canı ne istiyorsa onu yemelisiniz. Bebeğiniz acıktığı zaman size yoğun tekmelerinle yön verecektir. Miniğinizin iskeleti tamamlanmış sayılmakta. Bebeğinizin kemik ve iskelet yapısının sağlıklı olabilmesi sizin de kalsiyum tüketmenize bağlıdır. Bu nedenle kalsiyum açısından zengin besinler tüketmelisiniz.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar