34.Hafta Gebelik

34.Hafta Gebelik

34. Hafta Gebelik

Gebelikte 34. Hafta; Bu hafta vücudunuza olabildiğince enerji yüklemelisiniz. Size ve bebeğinizin sağlığını olumlu yönde etkileyecek tüm besin gruplarından almalısınız. Hekiminizden bu konuda yardım alarak doğru bir beslenme ile enerjinizi arttırmaya gayret göstermelisiniz.

Gebelikte 34. Haftada annedeki değişiklikler; Artık iyice ağırlaştınız, kocaman oldunuz deyim yerindeyse. Bu nedenle oturduğunuz ya da uzandığınız yerden ani kalkışlar yapmamalısınız. Yavaş yavaş hareketler etmelisiniz. Artık enerjinizin azaldığı, yorgunluğunuzun arttığı, ağırlaştığınız bir dönemdesiniz. Bedeninizin enerji üretecek yiyeceklere, gıdalara ihtiyacı var. Taze meyve suları, taze meyveler gibi enerji verici, besin değeri yüksek gıdalar tüketmeye özen göstermelisiniz. Artık dinlenmeye ve kendinize vakit ayırmaya başlamalısınız. Bedeniniz yoruluyor, çok ağırlaşıyorsunuz buda bedenen ve ruhen dinlenmenize ihtiyaç duymanıza neden oluyor. Kendinize daha dikkatli davranmalısınız.

Gebelikte 34. Haftada bebekteki değişimler; bebeğiniz oluşumunu tamamladı ve artık tam anlamıyla dünyaya gözünü açmaya hazır durumda. Fakat tabiki de biraz daha zamana ihtiyacı var. Bebeğinizin cildi gelişimini tamamladı, pürüzsüz bir cildi ve çok sevimli bir dudakları var. Size artık çok net görüntüler verecektir. Kendinin size ait olduğunu ve gelmek için hazır olduğunu her an hissettirecektir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar