35.Hafta Gebelik

35.Hafta Gebelik

35. hafta Gebelik

Gebelikte 35. Hafta; doğum hazırlıklarını tamamlamaya başlamalısınız. Doğum iyice yaklaşıyor. Bebeğinizin size sürpriz yapma oranı yüksek son anda iki ayağınızı bir pabuca sokmamak için bebeğiniz için en özel ve güzel hazırlıkları tamamlamaya bakın.

Gebelikte 35. Haftada annedeki değişiklikler; Artık hazırlıklara başlasanız iyi olur. Hatta erken doğum riskine karşı acil çıkış çantası hazırlasanız iyi edersiniz. Bu hafta GBS testi yapılmalıdır. Bu test korkulacak bir uygulama değildir. Bebeğinize ve size zarar vermeyecektir. Bu hafta artık hafif sancılarınız olabilir. Eğer ki ağrı eşiğiniz yüksek ise bunların farkına varamazsınız bile. Bu sancıların ve bebeğinizin kalp atışlarının kontrolü için sürekli NTS cihazına bağlanmanız gerekecektir.

Gebeliğin 35. Haftasında bebekteki değişimler; Bebeğiniz artık eskisi kadar rahat değil, karnınız her ne kadar büyüse de, rahminizde büyümüş ve bebeğiniz kesenin için de bir o kadar da irileşmiştir. Bebeğinizin hareketleri kısıtlanmış olmalı. Şuan sabırsızlıkla içerden çıkmayı bekliyor olmalı. Size de bebeğinize hazırlıklar yapmak düşüyor. Ayrıca bebeğinizin cinsel organı da tam olarak gelişmiştir. O artık her şeye hazır sayılır. İçerde fazla hareket edememekte, ayaklarını ellerini oynatmakta size yine de darbeler uygulayabilir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar