38.Hafta Gebelik

38.Hafta Gebelik

38. Hafta Gebelik

Gebelikte 38. Hafta; Artık yavaş yavaş hazırlıklar sonuna gelmeli. Hiçbir soru işareti olmadan her an doğum için bekleyişe geçilmelidir. Ağrılarla bu haftada başınız dertte olabilir.

Gebeliğin 38. Haftasın da annedeki değişimler; Fazla bir değişiklik yok bu hafta geçtiğimiz hafta gibi gelişimi tamamlanmış bekliyorsunuz. Fakat bebeğiniz rahminize baskı yaptığı için kasıklarda ağrılar olabilir. Vücudunuzun sırt bölgesinde ağrılar artacaktır. Yüzünüzde hafif şişlikler oluşmaya başlayacaktır. Hatta kendinizi bu hafta çok güzel alımlı hissedebilirsiniz. Belki de bebeğinizin güzelliği yüzünüze yansımış olabilir. Doğumdan sonra da kalıcı olabilir bu güzellik. Kimi kişilerde doğum lekeleri kalıcı olurken kimi kişilerde de doğum güzelliği kalıcı olabilir. Bu hafta bedeninizde ağrılar hissedeceksiniz eşinizin de yardımıyla hafif masajlar uygulayabilirsiniz. Sizi biraz da olsa rahatlatacaktır. Hatta denize ya da havuza girebilirsiniz. Bedeninizi rahatlatacaktır. Ama en sağlıklısı denize girmenizdir. Havuz mikrop acısından size ve bebeğinize sakıncalı olabilir ancak özel havuz olursa belki.

Gebelikte 38. Hafta da bebekte ki değişimler; NTS cihazına bağlanmaya devam ediyorsunuz. Doktorunuzun kontrolündesiniz. Her an doğum yapabilirsiniz ve bu erken doğum sayılmayabilir. Çünkü her şey tamamlandı ve her şey yolunda. Bebeğiniz sizi çok iyi anladığı dönemde onunla çok güzel diyaloglar kurmalısınız, güzel şeyler konuşmalı, ona içinizdeki sevgiyi hissettirebilirsiniz. Bebeğiniz sizin ilginizle daha da pozitif dünyaya gözlerini açacaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar