39.Hafta Gebelik

39.Hafta Gebelik

39. Hafta Gebelik

Gebelikte 39. Hafta; Artık doğum yapacağınız günü belirleme vakti. Şuana kadar herhangi bir erken doğum gerçekleşmediğine göre doğum için istediğiniz günü almak sizin elinizde. Tabiki sezaryanla yapılan doğumlarda bu geçerli olmaktadır.

Gebelikte 39. Hafta da annedeki değişimler; Bu hafta artık doğumunuzun normal mi sezer yan mı olacağı belli olabilir. Doktorunuz doğum yapacağınız günü belirlemiş olabilir. Karnınız artık aşağı doğru inmeye başlamış olabilir. Bebeğiniz aşağı doğru yoluna girdiği için baskılarınız artmış olmalı. Sıkıntılarınız için biraz rahatlatıcı bir şeyler önerebilir doktorunuz. Bu hafta biraz daha ödeminiz artmış olmalı, buda sizi bunaltabilir. Egzersizlerinize çok az ve yavaş devam edebilirsiniz. Kontrollerinizi aksatmamalısınız. Sürekli doktorunuzla irtibat halinde olmalısınız. Bu saatten sonra olumsuz bir şey olma olasılığı yok. Bebek rahminize baskı yaptığı için ayaklarınızı birleştirmekte sıkıntı yaşayabilirsiniz. Bu nedenle yatarken bacak aranıza yumuşak yastık koyabilirsiniz. Bebeğinizin rahatlığı için yatarken yan yatmanız da fayda var. Yan yatmak sizi de biraz rahatlatacaktır.

Gebelikte 39. Hafta da bebekte ki değişimler; Bebeğiniz 3.300 kg civarında olabilir. Bebeğinizin boyu 50 cm civarında olmalı ve miniğiniz hiç rahat değil. Mümkün olduğunca uzanır pozisyon da olmanız bebeğinizi de sizi de rahatlatacaktır. Artık son haftalar olduğu için bebeğinizin bu sıkışmış durum da size verebildiği tek tepki tekmeleri olacaktır. Çünkü yeri oldukça dar gelmeye başlamıştır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar