4.Hafta Gebelik

4.Hafta Gebelik

4. Hafta Gebelik

Gebelikte 4. Hafta; Artık hamilesiniz, sizin için süreç başlamış bulunmakta. Bebeğiniz ve sizdeki değişimler daha hızlı gelişim gösterecektir.

Gebeliğin 4. Haftasında annede oluşan değişimler; siz artık anne adayısınız ve kendinizi bu sürece hazır hissediyorsunuz. Artık bedenen belirtiler kesinleşmiş adet kanamanız gecikmiş ve lekeli kanama dönemini geçiriyor olabilirsiniz. Bu sıralar da oluşan belirtiler sizce ve çevrenizce üşütme olarak tanımlanabilme olasılığı vardır. Hemen kesin tahlille net sonuca ulaşılmalı. Bu süreçte mide bulantısı, baş dönmesi, istifra ve göğüslerde ağrılar artış gösterecektir. Kesin hamilelik sonucu alındığı andan itibaren müjdeler olsun anne oluyorsunuz demektir.

4-hafta
Gebeliğin 4. Haftasında bebekte görülen değişimler;
Gebeliğin 3. Haftasında embriyo halini alan bebeğiniz artık anne rahmine yerleşmeye başlamış başka bir tabirle size tutunmuş ve anne rahmine yerleşimini gerçekleştirmektedir. O artık kalp oluşumu başlamış bir canlıdır. Rahminizde oluşturacağı kendine ait su haznesinde yaşamına devam ederek gelişmeye hazır duruma gelmiştir. Bebeğinizin sinir hücreleri yavaş yavaş gelişmekte ve rahminize küçük hareketlilikler başlamaktadır. Bu hareketlilik bebeğinizin yerleşim çabası içerisinde olduğunun habercisidir. Paniğe kapılmamalı artık bu ve önümüzde ki uzun evreyi rahat ve sakin geçirmeliyiz. Çünkü bebeğiniz sizden etkilenme aşamasına gelmiş bulunmaktadır. Bebeğiniz yediğiniz, içtiğiniz, hissettiğiniz her şeyden etkilenmektedir. Size düşen beslenmenize ve sağlığınıza fizikken ve ruhen daha iyi bakmaktır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar