40.Hafta Gebelik

40.Hafta Gebelik

40. Hafta Gebelik

Gebelikte 40. Hafta; Miniğinizle kavuşmaya ve temas etmenize çok az kaldı. Her tetikte olun. Bir anda suyunuz gelerek hastanenin yolunu tutabilirsiniz.

Gebelikte 40. Haftada annedeki değişimler; Artık haftalar, günler, saatler geçmek bilmiyor. Bebeğiniz de sizde kavuşmak için sabırsızlanıyorsunuz. Miniğiniz size tekmeleriyle eşlik etmeye devam ediyor. Belirttiğimiz gibi artık yeri koca bebeğe dar geliyor. O çıkışa geldi bile gününü bekliyor. Bu hafta Sancılarınız biraz daha hissedilir hal almış olabilir. Gün geçtikçe baskılar artıyor ve baskılar arttıkça daha da ağırlaşıyorsunuz. Bu hafta bol bol dinlenin, ayaklarınızı uzatın ve miniğinize kavuştuğunuz da neler yapacaksınız onları düşünün. Her zaman ki gibi pozitif ve olumlu şeyler düşünün. Bebeğinizi daima olumlu düşünerek kavuşmayı bekleyin. Sizin tüm duygu ve düşünceleriniz bebeğinize direk etki göstermekte. Doğum stresinden uzak durun sakin ve pozitif düşünün her şeyin kolay olacağını düşünün ve kafanızdan sürekli bebeğinizi kucağınıza aldığınız anı geçirin. Doktorunuz sizi artık daha sık NTS cihazına bağlayacaktır.

Gebelikte 40. Haftada bebekteki değişimler; Artık arada sırada sancılar hissedebilirsiniz. Bu hafta doğum da yapabilirdiniz fakat bu demek ki bebeğiniz sizinle bir hafta daha içeriden iletişim kurmak istiyor. Bebeğiniz bu hafta artık hazneye düşmüş olmalı düşmediyse de endişelenmeyin sıkıntılı bir durum yoktur. Bebeğiniz artık tamamen oluşumunu tamamlamış size kavuşmayı bekliyor. Bu hafta geceleri yatarken bebeğiniz de karın bölgenizin yanlarına yığılmalar olabilir. Endişelenmeyin ve yavaş bir şekille oturarak arkanıza hafif yatarak biraz rahatlatın miniğinizi bunlar tamamen yerin darlığından kaynaklanmaktadır.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar