5.Hafta Gebelik

5.Hafta Gebelik


5.hafta-gebelik5. Hafta Gebelik

Gebelikte 5. Hafta; Artık tamamen bir bütünüyle hamile bir anne adayısınız. İçinizde sizden bir parça, can taşıyorsunuz.

Hamilelikte 5. Haftada annede oluşan değişimler; Artık vücudunuz tam gebelik belirtilerini size hissettirmeye başladı. Mide bulantılarınız ve baş dönmeleriniz çoğaldı. İdrara daha sık çıkıyor ve kendinizi çok halsiz bitkin hissediyor olabilirsiniz. Bedeniniz kendini bu oluşumla birlikte yenilemeye geçmiş bulunmakta. Bedeniniz halsiz kalmış ve uykuya daha çok ihtiyaç duymanıza neden olmuştur. Bu haftadan itibaren dengeli ve sağlıklı hareketler uygulayarak bedeninizin de hamileliğiniz sürecinde düzenli kilo alımları kontrolünü sağlamış olursunuz.
5-hafta
Gebeliğin 5. Haftasında bebeğinizdeki değişimler;
Bebeğiniz şuan küçük bir susam tanesi kadardır. Bebeğinizin bedensel deri oluşumları başlamış ve hızlı bir şekilde gelişmeye çalışmaktadır. Bebeğinizde öncelikle, beyin, omurilik ve sinir hücreleri hızla gelişecektir. Bebeğiniz bedeninizde sizinle birlikte gelişmeye çalışmaktadır. Bu hafta en önemli haftalardan biridir. Artık oluşum gerçekleşmiş bulunmaktadır. Bu hafta doktorunuzla irtibata geçerek kullandığınız herhangi bir ilaç varsa hamilelik döneminizdeki kullanım şekillerini ve almanız gereken vitamin takviyelerini görüşmeniz gerekmektedir. Ve tabiki geçtiğimiz hafta başladığımız egzersizlerimizi yine sağlıklı bir şekilde devam ettirmekteyiz.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar