8.Hafta Gebelik

8.Hafta Gebelik


8.hafta-gebelik8. Hafta Gebelik

Gebelikte 8. Hafta; Artık 2 Aylık hamile anne adayısınız. Heyecanınız günden güne artıyordur.

Gebelikte 8. Haftada annedeki değişimler; vücudunuz şişlik göstermeye başlayacak ve bedeniniz iki beden birden değişiklik gösterecektir. Yeni kıyafetler alma vaktiniz geliyor olabilir. Göğüsleriniz bu hafta daha da büyüyüp şişecektir. En özel haftalardan birindesiniz gelişim daha da hızlanıyor ve durmuş olan bulantılarınız artabilir endişeye kapılmayın olağan durumlardır bunlar. Cildinizde değişimlere ayak uyduracaktır lekelenmeler, kuruluklar oluşabilir bunlar bu seyir sürecinde olağan şeylerdir.
8-hafta

Gebeliğin 8. Haftasında bebekteki değişimler; Bebeğiniz her gece gün daha da büyüyor ve gelişmeye devam ediyor. Solunum yolları oluşmaya başladı bu hafta artık elleri az da olsa belirginleşmeye başladı. Hareketleri biraz daha hızlandı, sizin için biraz daha hissedilebilir hal aldı. Bu arada yeni heyecan sizi sarmış durumdadır mutlaka acaba bebeğimin cinsiyeti ne? Tabiki de sağlıklı olsun fark etmez. Bu hafta önemli testlerden birini yaptırmanız gerekecek 3lü tarama testi ve CVS testi bunlar çocuğunuzun gelişimi ve gelişimi esnasında oluşan ya da oluşabilecek sorunlara erken teşhis koyulması içindir.

1.hafta gebelik2.hafta-gebelik3.hafta-gebelik4.hafta-gebelik5.hafta-gebelik6.hafta-gebelik7.hafta-gebelik8.hafta-gebelik9.hafta-gebelik10.hafta-gebelik11.hafta-gebelik12.hafta-gebelik13.hafta-gebelik14.hafta-gebelik15.hafta-gebelik16.hafta-gebelik17.hafta-gebelik18.hafta-gebelik19.hafta-gebelik20.hafta-gebelik21.hafta-gebelik22.hafta-gebelik23.hafta-gebelik24.hafta-gebelik25.hafta-gebelik26.hafta-gebelik27.hafta-gebelik28.hafta-gebelik29.hafta-gebelik30.hafta-gebelik31.hafta-gebelik32.hafta-gebelik33.hafta-gebelik34.hafta-gebelik35.hafta-gebelik36.hafta-gebelik37.hafta-gebelik38.hafta-gebelik39.hafta-gebelik40.hafta-gebelik41.hafta-gebelik

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar