Akgünlük Bitkisi Faydaları

Akgünlük Bitkisi Faydaları

Herkese sağlık dolu günler diliyoruz. Bu yazımızda ülkemizde çok az bilinen ancak çok yararlı olan Akgünlük (Günlük Sakızı) bitkisi hakkında bilgi vereceğiz. Yabancı ülkelerde Boswellia Serrata adıyla satılan bu bitki enfeksiyonlara karşı güçlü bir savaşçı olarak kullanılıyor. Peki, bu bitkinin özellikleri ve kullanım alanları neler? Bu sorulara yazımızın devamında yanıt bulabilirsiniz.

Akgünlük Bitkisinin Özellikleri

Akgünlük ağacından elde edilen bitki üzerine son yıllarda yapılan çalışmalarda önemli sonuçlar elde edilmiştir.  Bitkinin öne çıkan özelliği ise enfeksiyonları önleyici olmasıdır. Akgünlük, ödemlerin giderilmesi ve ağrılı enfeksiyonların etkilerinin azaltılması açısından yararlı bulunmuştur.

Artrit gibi rahatsızlıklarda, kireçlenme sorunlarında, eklem ve hareket zorluklarında, bu bitkinin kullanımının önemli sonuçlar doğuracağı ortaya çıkmıştır. Akgünlük bitkisinin diğer yararları arasında, astım belirtilerini azaltma, balgam söktürme ve nefes açma bulunmaktadır.

Beyin fonksiyonları açısından Akgünlük, unutkanlık sorunlarının önünü geçme ve stresten arındırma gibi özelliklere sahiptir. Yapılan son çalışmalar henüz yeni de olsa, kanser türlerinde oluşan tümör hücrelerin azaltılmasında bitkinin yararlı olabileceği gözlemlenmiştir.

Gelecekte bu bitkinin kanser başta olmak üzere birçok rahatsızlıkta kullanımı yaygın hale gelebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar