Altın Otu Neye İyi Gelir, Çayının Faydaları

Altın Otu Neye İyi Gelir, Çayının Faydaları

Altın Otu adı verilen ve Anadolu’da yaygın olarak kullanılan bitki adından da anlaşılacağı gibi sarı renkleriyle dikkat çeken bir bitkidir. Güzel görünüme sahip bu bitki aynı zamanda sayısız rahatsızlığın çözümü konusunda destekleyici özelliğe sahiptir.

Altın Otu bitkisinin birçok kullanım alanı arasında öne çıkan ise böbrek taşlarını düşürme özelliğidir. Böbrek taşı sorunu olan okuyucularımıza katkı sağlamasını umduğumuz bu bitkiyi biraz daha yakından tanıtmak istiyoruz.

Altın Otu Bitkisinin Yararları

Rengi ve şekli ile süs bitkisi olarak da kullanılan Altın Otu, çoğunlukla böbrek taşı düşürmeye yardımcı olan bir bitkidir. Kalsiyum Oksalat türü taşların bedenden atılmasına destek olan Altın Otu, kısa sürede bu tür taşları düşürürken, aynı zamanda basur sorununa çözüm olarak kullanılmaktadır.

Bitkinin bir diğer özelliği ise safra taşlarını düşürmesidir. Safra salgılarını düzenleyen Altın Otu, idrar yolu taşlarını da düşürür ve pankreasa yararlıdır. Bitkinin idrar sökme özelliği mevcuttur.

Kür olarak belirli bitkilerle kullanıldığında Altın Otu kilo vermeye yardımcı olur. Altın Otu bitkisi çabuk duyma ve uzun süre tok kalmayı sağlama özelliklerine sahiptir. Altın Otu sindirime yardımcı olur.

Altın Otu Çayı Nasıl Yapılır?

Altın Otu’ndan iki tatlı kaşığı alınır ve 500ml kaynamış suya konarak, ağzı kapalı bir şekilde demlenmesi beklenir. 10 – 15 dakika sonra süzülüp bir bardak içilir. Günde 2 – 3 kere yemeklerden bir süre önce içilir. Rahatsızlığı olanlar, ilaç kullananlar, hamile ve emzirme dönemindekiler bu çayı doktorlarına danışarak kullanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar