Ayağınızdaki 6 Güçlü Nokta

Ayağınızdaki 6 Güçlü Nokta

Ayağınızdaki 6 Güçlü Nokta ve Yaşamanıza Etkisi
1. İştah probleminiz varsa ve bu sorunu kontrol altına almak istiyorsanız ayağınızdaki büyük parmağa masaj uygulaması yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Hatta bünyenize uygun  kontrollü ve doğru egzersiz hareketleri ile beraber kilo vermeniz dahi mümkün.

2. Büyük ayak parmağının orta kısmı   hipofiz bezinin giriş noktası olma özelliğine sahiptir. Şayet hormon dengesizligi gibi bir problemi sahip iseniz bu noktaya masaj uygulamanın oldukça faydalı olacaktır.

3. Büyük ayak parmağının tabanı tiroid bezi ile bağlantılıdır. Bu bölgeye uygulanan masaj, stresi azaltıcı ve aynı zamanda da tansiyonu düşürücü bir etkiye sahiptir. Gevşetici etkiye sahip bu masaj, önemli ölçüde rahatlamanızı sağlayacaktır.

4. Sinirler diyaframla bağlantılı olup ayak merkezinde buluşmaktadır. Bu noktaya uygulayacağınız masaj streslerinizden arınmanıza yardımcı olacaktır.

5. Adrenalin bezi ile bağlantısı bulunan ayak iç kısımlarına uygulanan masaj, enerji seviyenizin yükselmesini sağlayacaktır.

6. Ayakların topuk bölgesine uygulanan masaj, boşaltım sistemini aktive edici bir etkiye sahip olup bu özelliğe bağlı olarak toksinlerden kurtulmanıza da yardımcı olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar