Bağırsakları Temizlemenin Doğal Yolları

Bağırsakları Temizlemenin Doğal Yolları

Bağırsakları Temizlemede Bitkisel Yöntemler

Bu yöntemleri aşağıda sıralayalım
-ilk yapılan iş olarak her gün 8 bardak yani bir buçuk litre su tüketmemiz gerekmektedir. Su o kadar çok önemlidir ki tükettiğiniz suyla bağırsaklarınızı temizleyebilirsiniz. Ancak bağırsaklarınız tıkanmış ise aşağıda inceleyeceğimiz yöntemler işinize yaramaktadır.

-2 adet kuru kayısıyı sabahları aç karnına tüketiyoruz. Sonra bir bardak suyun içerisine 1 kaç damla limon sıkıp ve biraz sirke eklenip sabah aç karnına tüketilir.

-1 veya 2 adet keçiboynuzunu her akşam tüketin. Ardından da 1 veya 2 bardak ılık su için. Keçiboynuzunun vitamini içerisinde buluna lifler bağırsaklarınızı temizleyerek kabızlığınızı gidermenizde yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda rezene çayı da tüketebilirsiniz. Ancak günde bir bardaktan fazla içmeyin.

-1 bardak ılık suyun içerisine bal ve limon da karıştırarak her gece yatmadan önce için ve yatın. Bu karışımı yaklaşık olarak 0n gün boyunca uygulayın. Bu zaman zarfında her gün 8 saatten az uyku uyumayın düzenli olarak uyuyun.

-bağırsaklarınızın hareketlenmesini istiyorsanız rezen çayı tüketmenizde yarar vardır. Günde 1 fincandan fazla olmamak kaydıyla rezene tüketebilirsiniz. Kolon temizliğinde de 1 kahve fincanı etkilidir.

-hafif tempoda yürüyüş ve karın egzersizi de kolon temizleme yöntemlerindendir.

-Perhiz veya Oruç: hafta da birkaç perhiz yapılması önerilmektedir. Bu yöntemle vücuttaki sindirilmemiş yağlar sindirilerek rahatlama oluşmaktadır. Perhiz bittikten sonra kefir, yoğurt, sarımsak ve soğan tüketerek de kolonlarınızı temizleyebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar