Basen Eritme Diyeti ve Yöntemleri

Basen Eritme Diyeti ve Yöntemleri

Basen Eritme Diyeti Ve Yöntemleri
Basen eritme diyeti, bazen basen kalça veya bel bölgesinden daha kilolu olabilmektedir. Basende olan kilolar kadınların kabusu olabilmektedir. Bu nedenle de kadınlar basende ki kilolardan kurtulmak adına çeşitli yöntemlere başvurmaktadırlar. Kişi en başta kendine güvenmelidir. Kilo vermek uzun bir iştir ve sabır gerektirir. Amaç sağlıklı kilo vermektir, hızlı kilo vermek sağlıklı değildir. Her gün basen diyetine yardımcı olmak amaçlı 30 dakika egzersiz veya yürüyüş yapılmalıdır. Bu sayede basende ki kilo daha hızlı bir şekilde verilir. Kiloların olduğu yere düzenli masaj yapmak vücudu sıkılaştırır. Sizinle paylaşacağımız diyet listesi basen bölgesindeki rahatsız olduğunuz kilolardan kurtulmak isteyenler için iyi bir yöntem olacaktır. Diyetin amacı yağları eritip fit olmaktır. Bu diyete başlayanlar ılık suyun içine bal katarak her sabah düzenli bir biçimde içmelidirler. Basen eritme diyeti ve yöntemleri ile sağlıklı ve kalıcı bir şekilde zayıflamak istiyor iseniz bunları düzenli yapmanız önerilir.


Sabah
Limonlu ballı ılık su aç karna olacak
Şeftali 1 adet
Kabukları ile birlikte 1 adet elma

Ara Öğün
1 kibrit kutusu kadar yağsız tuzsuz peynir
Öğle Yemeğinde tüketilecekler
Salata bol yeşillikli olacak
1 porsiyon tavuk yağsız bir şekilde pişecek

Ara Öğün
5 tane yulaflı bisküvi
Kabukları ile birlikte 1 adet elma
Akşam Yemeği
Zeytinyağlı 1 porsiyon taze fasulye
1 dilim kepekli ekmek
1 porsiyon bol yeşillikli salata

Gece
1 su bardağı tarçınlı ılık süt
İhmal edilmeden gün içinde en az 2 litre su

Basen eritme diyeti ve yöntemleri ile kilo vermek için basen eritme diyetine ara vermeden 1 hafta boyunca düzenli uygulamalısınız. Bu diyete iki ay boyunca devam ederseniz istediğiniz kiloya kavuşursunuz.

Egzersiz İle Basen İnceltme
Basen eritme hareketleri
basende ki yağların erimesine yardımcı olur. Kadınlar fazla kilolardan çok şikayetçidir ve özellikle basen bölgesindeki yağlar çok inatçıdırlar. Spor salonuna gitmeden de basen incelte bilirsiniz. Bazı egzersizlerle bu oldukça kolay bir hal alır. Hiçbir diyet tek başına sonuç vermez diyet egzersizle desteklenmelidir. Basen inceltme egzersizleri aşağıdaki gibidir. İlk hareket sırt üstü bir şekilde uzanın topuklarınızı sandalyeye yerleştirin kollarınızı iki yana uzatın ve destek alın. Sağ bacağınızı kaldırın kalça kaslarınızı sıkın ve kalçanızı yerden kaldırın bu hareketi 20 defa tekrar edin.
İkinci olarak bir sandalyenin önünde durun. elleriniz belinizde duracak şekilde sandalyenin üstüne çıkın. Sol ayağınızı arkaya kaldırın sonra sol ayağınızı yere indirin ardından diğer hareketi diğer ayağınızla tekrarlayın.
Son harekette sandalyenin arkasında durun elinizle tutunun ve parmak uçlarınızla havaya doğru kalkın. Sandalyeye ağırlığınızı koyun sol ayağınızı dizinizin hizasına kadar kaldırın kıvrık duran dol dizinizin dışına doğru açın ve gerin. Aynı hareketi ayak değiştirerek tekrar edin. Bu egzersizler ile hem sağlıklı hem de kalıcı şekilde kilo verirsiniz. Fakat sadece egzersizle değil aynı zamanda diyet ile de desteklemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar