Bel Fıtığı Kürü

Bel Fıtığı Kürü

Bel Fıtığı Kürü
Bel fıtığı sık bir şekilde bel ve bacak ağrısı çeken kişilerin en sonunda karşılaştığı bir hastalıktır. Bel fıtığı belirli yaş aralığı olmayan on insandan sekizinde görülen bir rahatsızlıktır. Ağır kaldırma, yanlış hareket etme, duruş ve oturuş bozukluğu, ani hareketlenmeler bel fıtığını tetikleyen etkenlerdir. Vücudumuzdaki belimiz kemik, kas ve eklemlerden meydana gelmektedir. Vücudumuzun dik durmasını sağlayan omurgamız ve omurgamızı oluşturan omur kemikleri vardır. Omur kemikleri boynumuzda, sırtımız da ve belimizde mevcuttur. Belimizde 5 adet, sırtımızda 12 adet, boynumuzda ise 7 adet omur kemiği vardır.
Bel Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir? Tedavi Yöntemleri, Tedavi Çeşitleri Nelerdir?
Bel fıtığını kendiniz anlayamazsınız. Birçok tetkik yapıldıktan sonra doktorunuz tarafından bel fıtığı teşhisi konulmuşsa eğer bu hastalık için tedaviye başlanır. İlk olarak bel fıtığı hastalarına ilaç tedavisi ile başlanır ve bu tedavi ile iyileşme beklenir. Fakat ilaç tedavisi yeterli gelmiyor ise fizik tedavi yöntemine başvurulur. Ama bu tedavide fayda etmiyor hastaların ağrıları geçmiyor hayat standartları düşüyor ise cerrahi operasyon yöntemine başvurmak durumunda kalınabilir. Ameliyat olmak çözüm olarak gözükse de bu hastaların korkutan bir yöntemdir. Ameliyat olmadan önce başka yollarda arayan hastalar için bitkisel tedavi, şifalı iyi eden kürler ve alternatif tıp tekniklerine başvurmaktadırlar. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu bu gibi teknikler arayan hastalar için birçok bitkisel kürü çare arayanlarla paylaşmaktadır.
İbrahim Saraçoğlu’ndan dört farklı bitkisel bel fıtığı kürü şunlardır:
bel
Taze Kozalak İle Bel Fıtığı Kürü
Bir bardak kadar suyun içerisine 5-6 gram temizlenmiş taze kozalak koyulur ve içerisinde taze kozalak bulunan su yaklaşık on dakika kaynatılır. Kaynayan su soğutulur. Kaynatılarak hazırlanan kür suyu arzuya göre tatlandırılarak gün içerisinde bir bardak olacak şekilde tüketilir.

Defne Yaprağı İle Bel Fıtığı Kürü
Yaklaşık on gram defne yaprağı temizlenir, temizlenen yapraklar suyun içerisine atılarak kaynatılmaya başlanır. Kaynayan defne suyu soğutulduktan sonra günlük bir bardağı geçmeyecek şekilde tüketilir.

Rezene İle Bel Fıtığı Kürü
Kaynamış suyun içerisine rezene tohumu atılarak demlenir. Beş dakika kadar kaynar suda demlenen rezene tohumu soğuduktan sonra içilir.

Kırkkilit Otu İle Bel Fıtığı Kürü
İki üç parça kırkkilit otu bir bardak temiz suyun içerisinde kaynatılır. Kaynayan karışım soğumaya bırakılır. Biraz ılıyan karışımın katı olan kısmı bele sürülerek uygulanır. Bu işlem yaklaşık bir ay boyunca yapılır. Katı kısmından artan sıvı günde bir bardak olacak şekilde tüketilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar