Bepanthol Anti-Scar Yara İzi Kapama Jeli

Bepanthol Anti-Scar Yara İzi Kapama Jeli

Yara cildin derin tabakalarını (dermis) etkilediğinde yara izi oluşma riski vardır ancak doğru destekle son görünüşü mümkün olan en iyi hale getirilebilir.
BepantholAnti-Scar Jel’in yenilikçi formülü,ameliyat ya da yaralanmalardan sonra oluşabilecek yara izlerini önlemeye ve gidermeye destek olmak için özel olarak tasarlanmıştır.
BepantholAnti-Scar Jel iki şekilde kullanılabilir:
A) Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaralarda tek başına.
B) Bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralarda beraberindeki masaj topuyla

Bepanthol Anti-Scar Jel İçeriğinde Neler Vardır
Dimetikon, Dimetikon Çapraz Polimer, Su, Pentilen Glikol, Pantenol, Bis-İzobütil PEG/PPG 10/7 Dimetikon Kopolimer, Dimetikonol, Tetrasodyum Glutamat Diasetat, Sitrik Asit.

Bepanthol Anti-Scar Jel Nereden Alınır
BepantholAnti-Scar Jel’i eczanelerden temin edebilirsiniz.

Kutunun İçeriği Nedir
Kutuda şunlar bulunur:
BepantholAnti-Scar Jel
Jel şişesine tutturulmuş masaj topu

Bepanthol Anti-Scar Jel Nedir ve Ne Zaman kullanılmalıdır
BepantholAnti-Scar Jel, kapanan yara üzerinde kızarık ve kabarık yara izi (hipertrofik skar) oluşumunu önlemeye yardımcı olmak amacıyla yalnızca yara kapandıktan sonra kullanılan silikon içinde su emülsiyo-nudur. BepantholAnti-Scar Jel var olan yara izlerinin de pürüzsüzleşme-sine, yumuşamasına ve düzleşmesine yardımcı olur ve yara izlerinde sıklıkla görülen kızarıklık, gerginlik ve kaşıntıyı azal

Kapanan Yaranın Bakımı Neden Bu Kadar Önemlidir
Bir yara kapandığında iyileşme sürecinin bittiği tek yer yüzeydir!
Aslında yara izleri için en önemli evre olan yeniden yapılanma safhası başlamaktadır ve bu safhanın tamamlanması iki yılı bulabilir.Bu yeniden yapılanma evresinde, yeni oluşan cilt içindeki kolajen cildi kuvvetlendirmek için yeniden düzenlenir. Onarım sırasında meydana gelen kolajen fazlasının ortadan kaldırılması da yine bu evrede olur. Fazla kolajenin o bölgede kalması ya da büyük miktarda kolajen üretiminin devam etmesi yoğun yara izi dokusu ve hipertrofik skarlara yol açar.. Bu da olması gerekenden daha büyük ya da daha göze çarpan bir yara izine neden olur. Yapılan son araştırmalar atılacak bazı basit adımların yeniden biçimlenme evresini destekleyerek yoğun yara izi oluşumu riskini azaltabileceğini göstermiştir.

Bepanthol Anti-Scar Jel Nasıl Bir Etkiyle Yoğun Yara İzi Görünümünü Azaltmaya Yardımcı Olur
Yoğun, kırmızı ve kabarık yara izi oluşumunun başlıca nedeni, yeniden yapılanma safhası sırasında inflamasyonun çok yüksek düzeyde devam etmesidir. Yeni oluşan cildin su tutması sağlanırsa hem inflamasyon hem de kolajen birikimi azalır ve bu da daha küçük yara izi anlamına gelir (referans olarak bkz

Şekil 1: BepantholAnti-Scar Jel etki mekanizması
BepantholAnti-Scar Jel yara izi oluşumu ve giderilmesiyle ilgili son bilimsel önerilerin ışığında geliştirilmiş olup kızarık ve kabarık yara izlerini azaltmaya üç şekilde yardımcı olmaktadır:
Silikon, yara izini örten bir film tabakası oluşturarak yeni oluşan cildi kurumaktan korur ve böylelikle nem dengesini muhafaza
Pantenol gibi nemlendiriciler suyu ciltte tutarak bu etkiye yardımcı
Masaj topu eski yara izlerindeki kolajen liflerini kırmaya yardımcı
BepantholAnti-Scar Jel eski yara izlerinde de aynı şekilde görev yapar: Yeterli nemlendirme sağlayarak inflamasyonu ve kolajen oluşumunu azaltır. Daha oturmuş bu eski yara izlerinde BepantholAnti-Scar Jel yanında bulunan masaj topu da bu etkiyi destekler. Bu masaj topu, yara izi içindeki kolajen liflerinin kırılmasına yardımcı olur. Masaj topunun kullanımıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıdaki bölüme bakınız.
BepantholAnti-Scar Jel eski yara izlerinin pürüzsüzleşmesine, yumuşa-masına ve düzleşmesine yardımcı olur.. Yara izlerinde sıklıkla görülen kızarıklık, gerginlik ve kaşıntıyı azaltır.
BepantholAnti-Scar Jel’in diğer özellikleri şöyledir:
Koruyucu içermez.
Parfüm içermez.
Klinik olarak test edilmiştir.

Bepanthol Anti-Scar Jel Nasıl Kullanılır
A) Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaralar
BepantholAnti-Scar Jel yalnızca yara tamamen kapandıktan sonra kullanılabilir. Bir aydan kısa süredir kapalı olan yaralarda aşağıdaki şekilde olmak üzere yalnızca jel kullanılır:
Yara izinin büyüklüğüne göre yeterli miktarda BepantholAnti-Scar Jel’i parmağınızla ince bir tabaka halinde yara izinin üzerine sürün ve birkaç dakika bekleyin (örneğin giyinmeden önce).
Kurumamış BepantholAnti-Scar Jel kalıntıları giysiler üzerinde iz bırakabilir.
BepantholAnti-Scar Jel günde iki kez uygulanır (örneğin sabah ve akşam).
İki uygulama arasında banyo yapılır/duş alınır ya da yoğun spor aktivitesi yapılırsa tekrar uygulanır.
BepantholAnti-Scar Jel en az 2 ayboyunca kullanılmalıdır.. BepantholAnti-Scar Jel erişkinlerde ve çocuklarda kullanılabilir.

B) Bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralar
BepantholAnti-Scar Jel’in yanında bir masaj topu bulunmaktadır. Bu masaj topu yalnızca bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralardaki izler üzerinde kullanıma yöneliktir.
Masaj topunu, bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralarda şekil 2’de gösterildiği ve aşağıda anlatıldığı şekilde BepantholAnti-Scar Jel’i uygulanmadan önce kullanınız.

Şekil 2: Bir aydan uzun süredir kapalı olan yaralarda masaj topunun BepantholAnti-Scar Jel ile birlikte kullanımı
Masaj topunu yukarıda Bölüm A’da belirtildiği gibi, Bepanthol Anti-Scar Jel’i uygulamadan önce yara izi üzerinde birkaç kez yuvarlayarak çok hafif basınçla ve nazikçe masaj yapmak için kullanınız. Bu masaj kolajen liflerinin kırılmasına yardımcı olur

Bepanthol Anti-Scar Jel Ne Zaman Kullanılmaz
Açık yaralar ve mukoza üzerinde kullanmayınız. Göze yakın bölgelerde kullanmayınız.
İçeriğindeki herhangi bir bileşene karşı alerjiniz varsa kullanmayınız. Yalnızca haricen kullanıma yöneliktir.

Bepanthol Anti-Scar Jel Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir
Herhangi bir cilt reaksiyonu görürseniz kullanmayı bırakınız ve gerekirse hekiminize başvurunuz..
Kazara göze, açık yaralara ya da mukozaya gelirse bol suyla yıkayınız. 25°C’nin altındaki oda sıcaklığında saklayınız.
Çocukların göremeyeceği, erişemeyeceği yerlerde ve ambalajında saklayınız.

Masaj Topu Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir
Yeni oluşan deri hala çok narin olduğu ve yaranın yeniden açılma riski bulunduğu için masaj topunu yeni kapanan yaralar (bir aydan kısa süredir kapalı olan) üzerinde kullanmayınız.Uygulama rahatsızlık ya da ağrı veriyorsa kullanmayı kesiniz.
Masaj topunu temizlemek için nemli ya da kuru bir mendille güzelce silebilirsiniz. Topu doğrudan suyun altında yıkamayınız.
Masaj topunu şişeden ayırmayınız.

Bepanthol Anti-Scar Jel ve Masaj Topunu Kullanmanın Herhangi Bir Yan Etkisi Olabilir mi
Ürün tavsiye edildiği gibi kullanılırsa istenmeyen bir yan etki beklenmemektedir. Ancak tüm dermatolojik ürünlerde olduğu gibi bağımsız cilt reaksiyonu vakaları görülebilir.

Üretici
Bayer Consumer Care AG Peter Merian Strasse 84CH-4052 Basel İsviçre

Barkod
8699546340040

Satış Fiyatı
79.90 TL

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar