Beta Glukan Nedir Faydaları Zararları İçeren İlaçlar Yicekler

Beta Glukan Nedir Faydaları Zararları İçeren İlaçlar Yicekler

Beta-Glukan nedir?

Polisakkarit olarak bilinen Beta-Glukan, ekmek mayası hücre duvarından ekstrakte edilir. Bağışıklık sistemimizi korumak amaçlı ilk harekete geçen makrofajlar üzerinde bulunan yüzeylere bağlanan ve bağışıklık sistemimizin desteklenmesine ek olarak alınan doğal içerikli bir besindir.

Vücudumuza hüküm süren enfeksiyonlarla savaşan, hücreleri aktive ederek yabancı hücrelerini ve diğer savunma mekanizmalarını harekete geçiren etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmamızı sağlamaktadır. Sağlıklı kişiler kullandığında ekstra güçlülük ve dayanıklılık sağlamaktadır.

Beta Glukan ürünleri, birbirinden farklılık gösterebilmektedir. Güçlü bir bağışıklık sistemi için etkisi tıbben onaylanmış 1,3/1,6 bağ yapısına sahip olan ı Beta Glukanlardır.

Miktardan daha önemli olan parçacık büyüklüğüdür. Çünkü bağışıklık sistemi savunma hücrelerince kullanılması için Beta Glukan parçacık büyüklüğü10 mikrondan küçük olmalıdır.

Beta glukan ve işlevi

Primer (doğuştan), ve sekonder immün yetersizliği yaşamakta olan bireyler, büyük bir ölçüde enfeksiyon taşıma problemi yaşamaktadırlar. Bundan korunmanın en özle yolu da beta glukan olmaktadır.

Beta-glukan, çeşitli nedenlere bağlı olarak vücudumuza sızmaya çalışan, virüs, bakteri, mantar ve parazitik gibi mikroorganizmaların girişini engellemektedir. Nedeni daha güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmamızdır.

Enfeksiyonlara karşı vücut direncinin artmasını sağlar. Monositler, makrofajlar, granülositler ve doğal öldürücü hücreler sahip oldukları özel yüzey reseptörleri ile beta Gulene bağlanırlar. Ve bağlanma sonrası beta glukan bağışıklık sistemi uyarıcısı olarak göreve başlar.

Bağışıklık sistemini en özel şekilde düzenleyen Beta-glukan , 1,3/1,6 özelliği ile oldukça güçlü bir immünomodülatör olduğu bilinmektedir.

Beta-glukanın antitümör ve karsinogenezden korunma özelliklerine sahiptir.

Bağışıklık sistemimizi sadece uyarmakla kalmaz aynı zamanda bağışıklık sisteminin düzenlenmesine de destek olur.

Beta-glukanın immünostimülatör (bağışıklık sistemi güçlendirici) etkisi, kanser hücre büyümesi, bakteriyel enfeksiyonun azaltılması ile sonuçlanabilir. Beta-glukanın bu bağışıklık düzenleme etkisi, makrofaj fagositozunu ayarlamada yer alan sitokinlerin makrofajlardan salınımını uyarma veya engelleme yeteneğiyle ilişkilidir.

Beta-glukan 1,3 / 1,6 bağ yapısı

• Ekmek mayası ila ortaya çıkan (Saccharomyces cerevisiae), doğal bir üründür.

• Bağışıklık konusunda hızlı souçlara ulaştıran ve vücudun savunma hücrelerinin patojenleri hızlı yok etme gerçekleştirir.
kis-kuru
Beta Glukan kim ne için kullanmalıdır?

• Gribal enfeksiyonlar ve soğuk algınlığına iyi gelir.

• Her türlü solunum yolu ekfeksiyonlarına iyi gelir.

• Devamı süregelen enfeksiyonları yok eder.

• Toplu alanlarda hızla yayılan enfeksiyonları önler.

• Stres dolu çalışma sonucu olumsuz etkileri ortadan kaldırı.

• Yoğun temponun (iş, sınav dönemi, seyahat) yarattığı stresin olumsuz sonuçları

• Düzensiz ve sağlıksız beslenenler kullanabilir.

• Ağız içi oluşan aft ve uçuklarda

Beta Glukan ne zaman kullanılır? Beta Glukan kullanım süresi nedir?

Hiçbir yan etkisi olmayan beta glukan her gün düzenli olarak sağlığınızı korumak amacıyla kullanılabilir.

Beta Glukanın günlük dozu nedir?

1 yaş üzerindeki çocuklarda 10 mg günlük beta glukan uygundur. Yetişkin kişiler ise 20 mg günlük kullanabilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar