Bir Çay Kaşığı Bile Hafızayı Güçlendirmeye Yetiyor

Bir Çay Kaşığı Bile Hafızayı Güçlendirmeye Yetiyor

MUCİZEVÎ BİR BİTKİ OLAN ZERDEÇAL

ZERDEÇALIN BİRÇOK FAYDASI BULUNMAKTADIR. BUNLAR

Zerdeçalın faydalarını saymakla bitiremeyiz. Tayvan da yapılan bir araştırmaya göre

Kahvaltı da tüketilen 1 gram kadar zerdeçal diyabetin ilk evrelerinde oluşan hafızada oluşan problem de hafızayı güçlendirdiği görülmüştür. 1 kaşığı kadar zerdeçal tüketmek hafızayı güçlendirmiştir.

60 yaşındaki diyabet teşhisi olan kadınlar ve erkeklerin katıldığı bir seminerde zerdeçalın hafızayı nasıl etkilediğini bilim adamları araştırmıştır.

Bu seminere katılımcılar hafıza testine girdirilmiştir. Kahvaltıdan önce ve kahvaltıdan sonra olmak üzere. Kahvaltıda yenilen 1 gram zerdeçal testlerde daha başarılı gelmişlerdir. Bu araştırmaların sonuçları ASİA PACİFİC JOURNAL OF CLİNİCAL NUTRİTİON dergisinde yayımlanmıştır.

ZERDEÇAL İLE ZAYIFLAMA KÜRÜ

Malzemeler

-4 veya 5 yemek kaşığı yağsız yoğurt

-1 çay kaşığı tarçın tozu

-1 çay kaşığı hakiki zeytinyağı

-1 çay kaşığı zerdeçal tozu

-1 çay kaşığı zencefil tozu

ZAYIFLAMA KÜRÜNÜN YAPILIŞI

1 Kasenin içerisine 4 veya 5 yemek kaşığı yoğurt konulur. İçerisine toz tarçını, zencefili, zeytinyağını ve toz zerdeçal ilave edilir. Hazırlanan bu yoğurt kürünü sabah, öğlen ve akşam öğünlerden 1 veya 2 saat önce tüketilir.

ZERDEÇALI NASIL TÜKETMELİYİZ

Hindistan da günde 1 çay kaşığı tüketildiği için Hintliler meme kanseri, akciğer kanseri ve böbrek kanseri diğer yerlere göre daha az görülmektedir. Zerdeçal kullananlar da Alzheimer olma riski çok daha azdır.

Ayrıca vücudun tamamen emilmesini istiyorsanız zerdeçalı zeytinyağı, karabiber ve kırmızıbiber ile tüketiniz. Limon ve baharatlarda ayrı bir lezzet oluşturmaktadır.

Her yemeklerde kullanılan zerdeçal

Zerdeçalın damak tadı neredeyse her yemeğe yakışır. Zerdeçalı isterseniz sütünüze de katabilirsiniz. Ve çay olarak da tüketilebilir. En güzel tat ise salatalara 1 çay kaşığı kadar atılan toz zerdeçaldır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Hafıza zerdeçal

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar