Birlikte Tüketilmesi Gereken 18 Gıda

Birlikte Tüketilmesi Gereken 18 Gıda

Birlikte Tüketilmesi Gereken 18 Gıda

Ayrı ayrı da güzel oldukları halde bir araya geldiklerinde çok

daha fazla güzel ve lezzetli olan ürünler vardır.

Bu ürünler tek tek yerine bir arada kullandığınızda daha

faydalı olacaktır.

Birlikte kullanıldığında daha güzel ve faydalı olan ürünleri şu

şekilde örnekler verebilir.

Elma ve Bitter Çikolata

Elmanın içerisinde kateşin enzimi bulunur. Bitter çikolatanın içerisinde ise antioksidan kersetin bulunmaktadır. Bu iki besin bir arada tüketildiğinde bağışıklık sistemi için oldukça faydalıdır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra zihniyeti açmaktadır. Kalp damar hastalıklarına çok iyi gelmekte ve aynı zamanda da kansere yakalanma riskini en aza indirmektedir.


Taze Sıkılmış Portakal Suyu ve Yulaf


Yulaf ve portakal suyu fenol yönünden oldukça zengin iki besindir. Bu iki besin de içerisinde bulundurdukları fenolden dolayı sindirim sistemini düzenler ve toksinlerden daha kolay bir şekilde arınmaya yardımcı olur.


Ciğer ve Domates


İnsan kanındaki demir eksikliği birçok rahatsızlığı da beraberinde getirmektedir. Kalp ve damar hastalıkları, kronik yorgunluk, metabolizmanın düşük olarak çalışması demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Ciğerini içerisinde bol miktarda demir bulunmaktadır fakat ciğer içerisindeki demir C vitamini olmadan çok zor sindirilmektedir. Bu sebepten dolayı domatesin içerisinde askorbik asit bulunduğundan domates ile ciğer bir arada tüketildiğinde bu sindirim sorunu ortadan kalkmış olmaktadır.


Maydanoz ve Limon


Limon C vitamini yönünden oldukça zengin bir besindir. Maydanoz besininde ise demir bulunmaktadır. Maydanoz içerisinde bulunan demir vücuda alınan C vitamininin kana daha hızlı karışmasına faydalı olmaktadır. C vitamini bağışıklık sistemi ve metabolizma için oldukça önem teşkil eden bir vitamindir.


Yoğurt ve Sebze


Yoğurt kalsiyum yönünden oldukça zengin bir besindir. Sebzeler ise hepsi ayrı ayrı birer vitamin deposu dur. Sebzelerin içerisinde bulunan lifler yoğurdun içerisinde bulunan kalsiyumun sindirilmesinde oldukça yardımcı olmaktadır.


Avokado ve Ispanak


Ispanağın içerisinde A vitamini ve lütein bulunmaktadır. Ispanak ve avokado birlikte tüketildiğinde sindirim sistemine oldukça faydalı olacaktır.


Yeşil Çay ve Limon


Yeşil çay bağışıklık sistemine oldukça faydalı bir besindir. Limonun içerisinde bulunan C vitamini ile birleştiğinde bu faydası daha da artmaktadır.


Domates ve Zeytinyağı


Domatesin içerisinde likopen bulunmaktadır. Bu madde kalp ve damar hastalıkları için oldukça faydalıdır. Domates zeytinyağı ile birlikte tüketildiğinde likopenin sindirimi daha kolay olacaktır.


Et ve Biberiye


Sağlık açısından etin tüketilmeden önce çok fazla pişirilmesi gerekmektedir. Fakat böyle tüketemiyorsanız eti biberiye ile birlikte ovarak pişirebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar