Boş Yere Antibiyotik Kullanımına Son.. Bu Meyveyi Tüketin

Boş Yere Antibiyotik Kullanımına Son.. Bu Meyveyi Tüketin

Her diş ağrımızda, rahatsızlığımızda ve her soğuk algınlığında bilinçsiz antibiyotik kullanmak fark etmeden bedenimize büyük zararlar verebilir. Antibiyotikler, kullanımında özen gösterilmesi gerekilen ilaçlardır.

Her antibiyotiğin türü ve ölçüsü kişiye göre değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı antibiyotikler yalnızca doktorlar tarafından önerilebilir. Zaten son zamanlarda yapılan değişikliklerle eczanelerde reçetesiz antibiyotik alımı sona ermiştir.

Peki, bedenimizde antibiyotik etkisi yapacak, yan etkisiz ve doğal bir gıda var mı?

Yapılan araştırmalar Turna ya da Cranberry adı verilen yemişin insan bedeninde antibiyotik etkiler gösterdiğini saptamıştır. Özellikle idrar yollarında meydana gelen yaygın enfeksiyonlarda Turna yemişi başarılı sonuçlar vermiştir. Bu yemiş aynı zamanda insanlarda antibiyotik ihtiyacını önemli ölçüde azaltmıştır. İdrar yollarında, başta kadınlarda görülen enfeksiyonların cranberry ile azaltılması yönündeki çalışmalar devam etmektedir.

Turna, hem kuruyemiş olarak hem de suyu ile tüketilebilir. Suyu için 500 gram yemiş tencereye konur ve üzerine 2 – 3 bardak su eklenerek kaynatılır. Daha sonra süzülür ve kırmızı renge bürünmüş o sudan içilir.

İlaç kullananlar, hamile ve emzirme döneminde olanlar bu tür destekleri kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.

Herkese sağlık ve afiyet dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar