Cevizin Faydaları

Cevizin Faydaları

Cevizin Faydaları

Yalnızca 5 Adet Ceviz Yendiğinde
Yaşlanmaya bağlı olarak beyni koruma ve dejenerasyona
Omega 3 yağ aitleri bakımından kansere dikkat eksikliği ve aktivite bozukluğu ve depresyona karşı korunmada cevizin çok önemli bir payı vardır. Aynı zamanda kuruyemişler düzenli olarak tüketildiği takdirde Alzheimer hastalığını azalttığını dair söylentiler bulunmaktadır.

Ceviz tüketen kişilerin kötü kolesterolü ceviz yemeyen kişilere karşı daha düşük olduğunu New england tıp üniversitesinde yayınlanan bir dergide açıklanmıştır.

Stres seviyesini düşürmektedir
Strese bağlı fiziksel rahatsızlık çekiyorsanız stresli durumlara karşı biraz hassassanız ceviz stresin giderilmesinde mükemmel sonuçlar vermektedir. Vücudun stres seviyesini düşüren ceviz fiziksel yan etkileri daha basit şekilde yok ettiğinden dolayı bu durumda harikalar yaratabilir.

Sağlıklı saç tırnak ve cilt bakımı
Cevizde bulunan madde saçlarınızın parlak olmasını sağlar, cildinizi pürüzsüz hale getirir, tırnaklarınızı güçlendirerek kırılmasını engellemektedir. Yani omega 3 yağ asitleri ve doymamış yağ asitleri dış görünüşünde muhteşem etkisi bulunmaktadır.

Kilo verme
Cevizin içerisinde bulunan doymamış yağ asitleri damar tıkanıklığının  doymuş yağ asitlerinin olumsuz etkilerinin önünde bulunduğu için vücudumuzun işlenmesi bakımından hayati önem taşımaktadır. aynı zamanda çoklu doymamış yağ asitleri uzun süre tok hissetmenizi sağlayarak sağlıksız beslenmenin önüne geçmektedir. Sağlığımız açısından sayılan cevizin bu faydalarından dolayı cevizi düzenli bir şekilde günlük tüketmeliyiz. İsteğe göre dilerseniz atıştırmalık isterseniz de salatalara katarak da kullanabilirsiniz. Sadece günde tüketilen 5 adet ceviz, gün boyu ihtiyaçlarınızı gidermektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar