Çocuk Büyütürken Yapılmaması Gereken On Hata

Çocuk Büyütürken Yapılmaması Gereken On Hata

çocukÇocuk Büyütürken Yapılmaması Gereken On Hata

Anne, baba olmak hayatta belki başımıza gelebilecek hem en güzel hem de en zor şeydir. Heyecan dolu bu günlerin ilk anlarından itibaren bebeğimizin, çocuğumuzun her adımını planlamaya onu şekillendirmeye çalışırız ama bu da bizim bazı yanlışlar yapmamamıza neden olur. Uzmanlar tarafından belirlenmiş ve çocuk büyütürken yapılmaması gereken on hata başlıklar altında sıralanacak olursa;

1- Bebeğime sütüm yetmiyor çünkü devalı ağlıyor merak etmeyin bebeğiniz eğer normal standartlarda kilo alıyorsa bezini günde dört- beş kez ıslatıyorsa sütünüz yetiyor demektir. Bebeğiniz belki de kucağınızda olmayı seviyordur ya da gazı vardır unutmayın sadece aç bebekler ağlamaz.

2- Bebeğim sarılık oldu demek ki aç kaldı şekerli su vermeliyim unutmayın bir rahatsızlık sonucu sütünüz yetmeye bilir ama sadece şeker vererek bebeğinizi besleyemezsiniz.

3- Bebeğim büyüdü artık bez kullanmamalı unutmayın ki her bebek farklıdır ve belki sizin bebeğinizin daha vakti değildir.

4- Soğuk yemek ve içmek hasta eder hayır soğuk tüketmek değil nerede ve nasıl tüketeceğini bilmemek hasta eder.

5- Kilosu olan çocuk sağlıklı zayıf çocuk hastadır hayır sadece dengeli beslenen çocuk sağlıklıdır.

6- Sıcak ortamda büyümeli, hayır sadece ortama göre giyinip kendini korumayı bilmeli.

7- Hareket ve yaramazlık yapma, hareket ve egzersiz yapma terlersin hasta olursun çocuğunuza yapacağınız en büyük kötülüktür. Hareket berekettir.

8- Göz, kulak veya başka organ hastalıkları büyüyünce geçmez. Hastalıklar kalıcı olabilir.

9- Canı çekti, çocuktur bir şey olmaz deyip ayaküstü yiyecekler vermek. Sonra ömür boyu o onun yemek alışkanlığı olarak kalacak.

10- Ağladı hemen istediğini yapayım, yazık üzülmesin ağlamasın. O hayatı boyunca her ağladığında istediği olsun diye beklenti içerisinde olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar