Doğal Yöntem Zeytinyağı İle Varislerden Kurtulun

Doğal Yöntem Zeytinyağı İle Varislerden Kurtulun

Bu Doğal Yöntem İle Sonsuz Kadar Varisli Damarlardan Kurtulun!

Varis Nedir?
Varis, vücutta bulunan toplam damarların görevlerini iyi yapmamaları neticesinde meydana gelir. Bacaklardan geçen toplardamarlar bacağın iç bölgesinde olacağı gibi deriye yakın kısımlarından da fazlasıyla geçer. Toplardamarlar kirli kanı kalbe geri taşıyan damarlardır ve içerisinde kanın akış doğrultusuna göre tek yönlü kapakçıklar vardır. Kirli kan bacaklardan kalbe doğru yani yukarı doğru hareket eder. Fakat ayağa kalkıldığında yerçekiminden dolayı kanın geriye doğru gitme ihtimali oluşur. Ama toplardamarlardaki bu tek yönlü kapakçıklar kanın geriye dönmesini engeller. Bu kapakçıklar her zaman görevlerini iyi yapamazlar, yapamadıkları zaman da kan geriye döner ve damar içerisindeki kan basıncı artar. Artan basınçla beraber damarlar dışarıdan görünmeye başlarlar.

Çok az insanda görülse de bunun dışında da kan pıhtılaşması olayıyla da varis meydana gelir. Bu olay genellikle hareketsizlik neticesinde oluşur. Kan damar içinde kıvam almaya başlar ve bu oldukça tehlikelidir.

Varis Oluşumuna Neden Olan Etkenler Nelerdir?
Tam olarak kesinliği ispat edilmemiş olsa da varislerin genetik faktörlerden dolayı oluştuğu düşülmektedir. Anne ve babasından varis olan bireyde varis oluşma ihtimalinin yüksek olduğu söylenebilir.

Bunların dışından en önemli varis tetikleyici ise hareketsiz yaşam biçimidir. Sürekli ayakta durmak veya sürekli oturmak varise neden olmaktadır. Bu şekilde çalışan insanların bacak kasları çok az çalışmaktadır. Çalışmayan bacak kasları varisi çağıyor denilebilir.

Alınan fazla kilolarda varise neden olmaktadır. Genetik olarak yatkınlığı olan insanlar abartılı kilolar almaktan kaçınmalılardır. Düzenli spor yapmakta varis oluşumunu engellemektedir. Hareketi seven, düzenli spor yapan, sağlıklı beslenip kilo almayan insanlarda varis çok az görülür.

Giyim tarzının da varis oluşumunda etkisi vardır. Yüksek topuklu ayakkabılar varis oluşumunu hızlandırmaktadır.

Varisten Kurtulmak İçin Uygulanacak Doğal Yöntem Nedir?
Varisin dışarıdan bakıldığında çok çirkin bir görüntüsü vardır. Özellikle bacaklarda oluşan bu görüntü kadınları oldukça fazla rahatsız etmektedir. Varisten kurtulmak için birkaç yöntem vardır. Pahalı kremler ve cerrahi operasyonlar ile varis tedavisi yapılabilir. Fakat bunların dışında herkesin evinde kolayca uygulayabileceği pratik yöntemde vardır. Etkisi gözle görülecek bu yöntem için kullanılacak tek malzeme zeytinyağıdır. Uygulama için bölge güzelce temizlenmelidir. Kullanılacak olan zeytinyağı ilk önce mikrodalga fırında az miktarda ısıtılır. Ilık olan zeytinyağı ile temizlenen bölge dairesel masaj yapılarak ovulur. Bu yöntem günde bir defa olacak şekilde bir hafta boyunca uygulanabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar