Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir ?

Doğum Çatlakları Nasıl Giderilir ?

ctlkDoğum Çatlakları Nasıl Giderilir ?

Anne adayları bebekleri ile birlikte yeni bir hayata başlama ve başlatma sevinci, heyecanı yaşarken aynı zamanda bedenlerinde ve psikolojilerinde olan değişikliklerle baş etmeye çalışırlar. Anne adayının en büyük derdi olur gebeliğin ilerleyen zamanlarında ‘doğum çatlakları nasıl giderilir’ diye düşünür durur.

Doğum sonrası bu dertle uğraşmamak için gebelik anında önlem olarak yapılması gereken şeyler vardır. Uzmanlara göre cilt çatlağının en büyük nedeni cildin kurumasıdır o yüzden;

Uykularınızı düzenli hale getirmeye gayret edin, uyku bütün mekanizmanız gibi cildinize de iyi gelecektir.

> Kilo kontrolüne dikkat edin, aşırı kilo alımından kaçının
> Hamileliğiniz boyunca bol su için çünkü artık aldığınız iki kişi için besleniyorsunuz
> Nemlendirici ve çatlak önleyici etkileri olan kremleri düzenli kullanmaya dikkat edin

Oluşan çatlaklar için bitkisel yağ karışımları kullanarak doğal nemlendiriciler oluşturabilirsiniz;
Badem Yağı, Kayısı yağı, Çörekotu Yağı, Kakao Yağı, Kantaron Yağı, Zeytin Yağı

Aynı miktarlarda aldığımız yağlardan oluşturduğumuz karışımı yemeklerden sonra karımıza ve diğer çatlak yerlerine sürebiliriz. Yemeklerden sonra sürmemiz gerekiyor çünkü karın gerginliği daha fazla olacaktır. Doğum çatlakları en fazla bir yıl içerisinde taze iken tedavi edilmelidir, cilt yapısı tamamen bozulduğu zaman tedavi daha da zor hale gelecektir.

Gebelik sırasında aldığınız önlemlere rağmen oluşan doğum çatlakları nasıl giderilir?

1) Kriyoterapi ile doğum çatlakları tedavisi: Sadece doğum lekelerini değil cilt lekeleri, sivilce izleri, benler, siğiller gibi cilt bozukluklarının dondurarak giderilmesi yöntemidir.

2) Lazer uygulaması ile doğum çatlakları tedavisi: Hayatın her alanında kullanılmaya başlanan lazer tedavileri cilt hastalıkları bozukluklarında da kullanılmaya başlandı.

3) Reflexoterapi ile doğum çatlakları tedavisi: Vakumlu bir sistemle cildin canlandırılması ile doku defektlerini tedavi etme sistemidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar