Dr.Schüssler Homeopati Mineral Doku Tuzları 2 Numara

Dr.Schüssler Homeopati Mineral Doku Tuzları 2 Numara

Schüssler Mineral Tuzu Nedir Ne İçin Kullanılır

Nr2 Calcium Phosphoricum

Kemik ve dişlerin büyüme ve iyileşmesini destekler. Kırık ve osteoporoz tedavisinde en önemli destek mineralidir. Albüminin yapısına girdiği için vücudun yenilenmesi ile ilgili en önemli desteği veren mineral tuzdur. Kan yapımı ve bağışıklık sistemi için çok gereklidir. İstemli kasların en önemli yakıtı olduğu gibi kalp ritmini de regüle eden temel araçtır. Hamilelik, bebeklik ve ergenlik döneminde eksiklik artar. Bu tuzun eksikliği aşırı olan insanlarda hava değişikliklerine duyarlılık artmıştır. Nemli havada kötüleşirler. Kansızlığa yatkınlık vardır. Kolay yorulma ve kas krampları görülebilir.

Biyokimyasal Mineral Tuzlar

Biyokimyasal mineraller vücudumuzun sağlığı için oksijen kadar önemlidir. Bu mineraller hem hücrenin  membranında,hem  yapısında, hem de içinde bulunurlar. Biyokimyasal maddeler hücrelerin doğru çalışmasını, savunma sisteminin güçlü olması ve enerjik olmamızı sağlar. Hayatımızda öyle dönemler vardır ki bu dönemde mineraller hızlı bir şekilde tükenir. Önce hücrelerin sonra da vücudumuzun balansı bozulur. Mesela fiziksel ve duygusal stresler, yanlış beslenme, hamilelik, ağır bedensel veya zihinsel egzersizler veya emzirme dönemi gibi zamanlarda bu minerallerin eksikliği ortaya çıkar.
Eksiklik ortaya çıkınca bu mineral tuzlara ihtiyacı olan hücrelerin eksikliğini gidermek için vücut depolarındaki mineralleri hızla tüketmeye başlar. Bu durumda mesela hamilelerde diş problemleri, cilt çatlakları, varis, saç dökülmesi gibi sorunlar başlar. Bunun nedeni ise hamilelerde Calsiyum Fluoratum denilen tuzun anormal tüketiminin olmasıdır. Vücudumuzdaki tüketimin ve dolayısı ile eksikliğin derinleştiği dönemler de hücreler yapılarındaki bu mineral tuzların eksildiğini hissettiğin de hemen blokaj oluşturmakta ve sonuçta hücrelerin balansı bozulmaktadır.  Bu durum sonucunda metabolizmanın da balansı bozulmaktadır. Balans bozulunca dışarıdan mineral madde verilse bile hücreler oluşturdukları blokaj nedeni ile artık bu mineral maddeleri alabilme yeteneğini kaybetmişlerdir. Ağızdan ya da infüzyon yolu ile ne kadar mineral madde verilirse verilsin hücreler bundan faydalanamazlar. Bu durumda etkili olan Homeopatik dozlarda inceltilmiş mineral tuzlardır. Özel bir dilisyon tekniği ile seyreltilmiş olarak hazırlanmış bu preparatlar hücre içine rahatlıkla girebilmektedir. Böylelikle hücrelerdeki bu eksiklik giderilmiş olur. Yani bu 12 mineral  tuz vücudun anahtarı sayılabilecek şekilde hastalıkların şifresini çözmektedir. Vücudumuzda zaten  varolan bu tuzlar biyokimyasal süreçleri düzenleyerek metabolizmayı destekler. Bu tuzlar vücut için çok gerekli ancak vücut tarafından üretilmediği  için dışarıdan alınmak zorundadırlar.

Schüssler  tuzları ile tedavi de eğer doku tamamen tahrip olmamışsa sonu çok başarılıdır. Bu tedavinin en önemli özelliği bütüncül bir tedavi olmasıdır. Bedensel, ruhsal ve zihinsel düzeyde etkilidirler. Schüssler  tuzları doğal destek ürünü olmaktan ziyade eksikliği yerine koymada etkili olan doğal preparatlardır. Kişinin kullandığı ilaçlarla veya gıdalarla etkileşime girmez. Bilinen yan etkileri yoktur ancak doktorunuza danışmanız önemlidir.

Schüssler Tuzları Yan Etkileri ve Zararları Varmıdır : Tamamen doğaldır.

Schüssler Tuzları Türkiye Fiyatı : 99 TL

Schüssler Tuzları Kullananlar Olarak Yorumları Yazmayı Unutmayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar