Dukan Diyeti İle Kilo Verin

Dukan Diyeti İle Kilo Verin

dukanDukan Diyeti İle Kilo Verin, Dukan Diyeti Testi Tarifleri

Son zamanların en iddialı ve popüler diyetlerinden biri olan Fransız diyetisyen Pierre Dukan tarafından hazırlanan Dukan Diyeti yüksek miktarda protein, düşük miktarlarda yağ ve karbonhidrattan oluşan diyettir. Diyet yapanlara sınırsız yemek yemek serbest ama listede yazılanların dışına çıkmak yasak, hızlı değil yavaş ama kalıcı bir şekilde kilolardan kurtulmayı hedefliyor.

Dukan Diyeti İle Kilo Verin sloganıyla diyet yapmaya hazırlananları mutlak kilo vermek için yola çıkartan diyet programı içerisinde, kilo sorunu yaşayanların kilolarından kurtulmak için çıktıkları kilo verme yolculuklarına dört aşama olarak oluşturulmuştur. Aşamalar sırasıyla;

1. Aşama ATAK AŞAMASI: Bu aşamada 68 çeşit protein içeren besinden birini seçmelidir ve beslenmek için bunlar dışında bir şey tüketmemelidir. Diyet yapan bireyler her gün bir buçuk yemek kaşığı yulaf kepeği ve en az bir buçuk litre su içmek zorundadır. Günlük yirmi dakika yürüyüş şarttır. Bu aşama en fazla on gün sürer ortalama beş altı kilo verilir.

2. Aşama SEYİR AŞAMASI: Kilo vermeye asıl başlanan dönemdir. Birinci aşamadaki gıdalara otuz iki çeşit sebze eklenebilir, karbonhidrat tamamen yasaktır, bir gün protein, bir sonraki gün protein ve sebze ile beslenilir. Yulaf ezmesi ve su aynı miktarda tüketilir ve her vermek istediğiniz kilo başına 3 gün olmak üzere vermek istediğiniz kiloya siz karar verirsiniz. Her gün mutlaka otuz dakika yürümelisiniz.

3. Aşama PEKİŞTİRME AŞAMASI: Adından da anlaşılacağı gibi diyetin kurallarını benimseme ve aynı şekilde devam etme aşamasıdır, verilmek istenen her kilo başına süre ayarlanır ve her kilo için beş gün yeterlidir. Günlük mutlaka yirmi beş dakika yürümek gerekmektedir.

4. Aşama KALICI STABİLİZASYON AŞAMASI: Bu aşamasında diyet yapanlar istedikleri aşamaya gelmiş olacaklar ve belirli kurallar dışında istedikleri gibi yiyip içebilecekler. Uyulması gereken kurallar:

  * Yulaf kepeğini her gün üç yemek kaşığı olarak tüketmek

   * Merdivenleri kullanmanın tercih edilmesi

   * Her haftanın belirlediğiniz bir gününün protein günü olması

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar