Dulcosoft Oral Solüsyon

Dulcosoft Oral Solüsyon

dulcosoftDulcosoft Damla

Kabızlık sorunundan kurtulmaya ve gaitayı yumuşatmaya yardımcı olur. Su bağlama kapasitesi yüksek bir madde olan Makrogol 4000 sıvı (su) için taşıyıcı işlevi görür. Makrogol suyu doğrudan kolona taşır. Kolonda sertleşen dışkı yumuşar ve dışkı hacmi artar. Bu da bağırsak hareketinin artmasını sağlayarak dışkılamayı kolaylaştırır. Makrogol 4000’in tamamen fiziksel bir etki mekanizması vardır. Vücut tarafınan emilmez ve vücuttan değişmeden atılır.
Kabızlığın semptomatik tedavisi
Sert gaitanın yumuşatılması

Piktogram
Gebe veya emziren kadınlar ve 2 yaşından büyük çocuklar için uygundur.
Diyabet hastaları için uygundur. Sıvı, şeker içermez.
Düşük sodium diyetindeki hastalar için uygundur.
Gluten içermez
Aromasız
Kabızlığı hafifletir
Sert gaitayı yumuşatır

 

Dulcosoft Oral Solüsyon Kullanmadan Önce Dikkat Etmemiz Gerekenler
Aşağıdaki durumlarda Dulcosoft kullanmayın:
Etkin maddeye veya yardımcı maddelerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık (lütfen içeriğe bakın
Şiddetli enflamatuvar bağırsak hastalığı(ülseratif kolit, Crohn hastalığı gibi) veya toksik megakolo
Sindirim sistemi perforasyonu veya sindirim sistemi perforasyonu riski
İleus veya bağırsak tıkanıklığı şüphesi veya semptomatik stenoz
Nedeni bilinmeyen ağrılı abdominal sendromlar
Yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biri sizin için geçerliyse Dulcosoft kullanmayın. Emin değilseniz, Dulcosoft kullanmadan önce doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.
Dikkatli olunması gereken durumlar
Tüm laksatiflerde olduğu gibi, tedaviye başlamadan önce organik hastalık olasılığı dışlanmalıdır.Dulcosoft kabızlığın nedeni araştırılmadan, uzun süre günlük kullanılmamalıdır. Sürekli karın ağrısı yaşanıyorsa tıbbi tavsiye alınmalıdır.
İshal durumunda, su veya elektrolit dengesi bozukluğuna yatkınlığı olan hastalarda (örneğin yaşlı hastalar, karaciğer veya böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalar veya diüretik kullanan hastalar) dikkatli olunmalı ve elektrolit kontrolü düşünülmelidir.Makrogol içeren ürünleri kullanan hastalarda alerjik durumlar (anafilaktik şok, anafilaktik reaksiyon, anjiyoödem, ürtiker, döküntü ve aşırı duyarlılık gibi) bildirilmiştir.
Yukarıdaki belirtilerden veya semptomlardan herhangi birini fark ederseniz.
Dulcosoft kullanmayı bırakınız ve hemen bir doktora başvurunuz.
Gebelik ve emzirme
Makrogol 4000’in emilimi göz ardı edilebilir düzeyde olduğu için herhangi bir etki beklenmediğinden,Dulcosoft gebelik ve emzirme sırasında alınabilir. Ancak, gebeyseniz veya emziriyorsanız Dulcosoft’u kullanmadan önce doktorunuza danışmanız tavsiye edilir.
Çocuklarda kullanımı
Bu ürün 2 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.
Diyabet hastalarında kullanımı
Dulcosoft diyabet hastalarında kullanılabilir. Solüsyon şeker içermez.
Dulcosoft’un diğer ürünlerle birlikte kullanımı
Makrogol 4000, bağırsakta ozmotik basıncı arttırdığı için birlikte uygulanan diğer ürünlerin bağırsakta emilimini değiştirebilir.

Dulcosoft Oral Solüsyon Nasıl Kullanılır
Dulcosoft her zaman bu kullanma talimatında açıklandığı şekilde kullanılmalıdır.Emin olmadığınız bir konu varsa doktorunuza veya eczacınıza danışın.
Dulcosoft’un nötr bir tadı vardır. Doğrudan tercih ettiğiniz bir içecekle karıştırılıp; örneğin bir bardak su veya meyve suyu ya da çay gibi başka bir sıvı ile (yaklaşık 150 ml), tüketilebilir.
Yetişkinler ve 8 yaş üzeri çocuklar
Doktorunuz tarafindan aksi belirtilmedigi sürece normal doz aşağıdaki gibidir:Günde 20-40 ml solüsyon (10-20 g Makrogol 4000’e eşdeğer), tercihen sabah tek doz olarak alınır.
8 yaşın altındaki çocuklarda tercihen doktor gözetimi altında kullanılmalıdır.
4 ila 7 yaş arasındaki çocuklar
Günde 16-32 ml solüsyon (8-16 g Makrogol 4000’e eşdeger), tercihen sabah tek doz olarak alınır.
2 ila 3 yaş arasındaki çocuklar
Günde 8-16 ml solüsyon (4-8 g Makrogol 4000’e eşdeğer), tercihen sabah tek doz olarak alınır.
Doz, ambalajın içinde bulunan ölçüm kabı kullanılarak ölçülür ve elde edilen etkiye göre ayarlanabilir. Dozlama önerileri doğrultusunda, kişisel ihtiyaca göre doz ayarlanabilir, günlük olarak veya farklı günlerde alınabilir. Düzenli gaita çıkışını sağlayan en düşük doz, doğru dozdur.
Lütfen dikkat edin:
Dulcosoft’un etki göstermesi genellikle 24-72 saat sürer. Klinik çalışmalar, düzenli olarak kullanıldığında bağırsak hareketi sıklığının günde bir hareket olma eğiliminde olduğunu göstermektedir.
Dulcosoft, 28 günden uzun sure kullanılmamalıdır. Kabızlık daha uzun sürerse kabızlığın nedeni araştırılmalıdır.
Önerilenden daha fazla doz kullandıysanız
Aşırı miktarda Dulcosoft dozları ishal, karın ağrısı, karında şişlik ve kusmaya neden olabilir, ancak bu şikayetler tedavi kesildiğinde veya doz azaltıldığında geçer. İshal veya kusmaya bağlı aşırı sıvı kaybı elektrolit dengesizliğinin düzeltilmesini gerektirebilir. Bu tür durumlarda bir doktora danışmalısınız.
Dulcosoft almayı unutursanız
Bir dozu unutmanız halinde, bunu dengelemek için çift doz Dulcosoft almayınız.

Olası Yan Etkiler
Yan etkiler genelde hafif ve geçici niteliktedir.
Yetişkinlerde
İshal, karın ağrısı, karında şişlik, mide bulantısı, kusma, dışkı tutamam ve gas. Nadiren anafilaktik şok, anafilaktik reaksiyon, anjiyoödem, ürtiker, döküntü ve aşırı duyarlılık meydana gelebilir.
Çocuklarda yan etkiler
İshal, karın ağrısı, karında şişlik, mide bulantısı, kusma ve gaz.
Nadiren anafilaktik şok, anafilaktik reaksiyon, anjiyoödem, ürtiker, döküntü ve aşırı duyarılık meydana gelebilir.Bu yan etkilerden herhangi biri ciddi hale gelirse veya bu kullanma talimatında belirtilmeyen herhangi bir yan etki fark ederseniz, lütfen doktorunuza veya eczacınıza bildiriniz.

Dulcosoft Nasıl Saklanır
Tıbbi cihazları çocukların erişemeyeceği ve göremeyeceği yerlerde saklayınız.

Dulcosoft’u kutusu üzerinde belirtilen son kullanma tarihi geçtikten sonra kullanmayınız. Son kullanma tarihi ilgili ayın son günüdür.
Dulcosoft’u 25°C’nin üzerindeki sıcaklıklarda ve buzdolabında saklamayınız. Dulcosoft’u şişeyi açtıktan sonra 3 ay içinde tüketiniz.

Üretici
Grünwalder Gesundheitsprodukte GmbH Ruhlandstr. 5 83646 Bad Tölz

İçerik
Dulcosoft, Makrogol 4000 adı verilen bir madde içerir.

Fiyatı : 19.99 TL

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

  1. merhaba (yaşı 2) kızım 2,5 aydır kabız büyük tuvaletini yapamıyor yaparken de korkuyor ve ağlıyor doktorumuz bu ilacı önerdi bu ilacı katkısız direk içebilir mi ?

    • Öncelikle geçmiş olsun, maalesef küçük çocuklarda kabızlık acıma oldukça dahada çok yapmıyorlar. Doktorunuzun kabızlık için tedavinizi yazmış.

  2. Ben aldım 35 tl ye eczaneden. Daha bugün kullandim meyvesuyuyla karıştırıyorum gunde 3 defa. hiç faydasini görmedim ama simdi okudum etkisini 24-72 saat içerisinde gösteriyormuş inşallah bakalım

    • Ürün satışımız yoktur Canan hanım fakat Dulcosoft şurup bazı depoların ellerinde mevcuttur eczanelerden araştırmanızı öneririm.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar