Epilepsi İlaçları

Epilepsi İlaçları

Epilepsi ilaçları nöbetleri durdurmaya ya da kontrol altına almaya yönelik, epilepsi tedavisinin temelini oluşturmaktadır. Epilepsi teşhisi konduktan sonra hastaya uygun olduğu düşünülen tek bir ilaç seçilerek tedaviye başlanır. Eğer seçilen ilaç krizleri kontrol altına alamadığında yeni bir ilaç seçilir ya da ilaç eklemesi yapılabilir.

Etken maddesi sodyum valproat bulunan Convulex CR tablet ve içeriğinde valproik asit olan Convulex Enterik kapsül epilepsi nöbetlerine sebep olabilecek kimyasalları kontrol altına alır ve nöbetleri engeller. Etken maddesi fenitoin sodyum olan Epanutin kapsül beyindeki uyarıları yavaşlatarak epilepsi krizlerini kontrol altına alır.

İçeriğinde gabapentin maddesi olan Gabtin kapsül, sinir sistemini etkileyerek epilepsi krizlerini önler.  Etken maddesi karbamazepin olan Karberol tablet sinir uyarılarını azaltarak özellikle komplex parsiyel nöbetlerde etkili olan bir ilaçtır. İçeriğinde topiramat bulunan Topamax Film tablet, yetişkinlerde ve iki yaş üzeri çocuklarda parsiyel epilepsi nöbetlerini önlemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
epilepsi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Önceki Yazı
Sonraki Yazı
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar