Ev Yapımı Doğal Diş Macunu

Ev Yapımı Doğal Diş Macunu

EVİMİZDEKİ MALZEMELERDEN YARARLANARAK DOĞAL DİŞ MACUNU YAPMAK

Günde 2 defa fırçaladığımız diş macunlarında kimyasal maddeler bulunmaktadır. Doğal diş macunu istiyorsanız dişlerime kimyasal değmesin istiyorsanız evinizde kendi diş macununuzu yapabilirsiniz.
Dışarıdan aldığımız diş macunlarının içerisinde paraben, kimyasal renklendiriciler, florid ve gliserin maddesi bulunmaktadır. Bu maddelerin sağlığımıza zararlı olduğu bilinmektedir. Bu maddeler kanser bile yapabilmektedir.
Evde uyguladığınız 3 farklı doğal diş beyazlatma yöntemiyle siz de kendi diş macununuzu evde kolay bir yöntemle dişlerinizin pırıl pırıl olmasını sağlayabilirsiniz. İşte evde diş macunu yapımı

1)Karbonatlı macun
Malzemeler

-1 çay kaşığı karbonat
-1 damla limon veya nane yağı
-2 veya 3 damla su
Yapılışı: temiz bir kasenin içerisine 1 çay kaşığı karbonatı, nane veya limon yağını, suyu ilave ederek karıştırılıp dişler fırçalanır.

2)Muz ile diş beyazlatma: vücudumuzun gerekli vitaminlerinden olan muz , kendisi kadar kabuğu da işimize yaramaktadır. Muz kabuğu diş beyazlatmaya yaramaktadır. Dişinizin beyazlamasını istiyorsanız muzun kabuğunu azla çöpe atmayın.
Yapılışı: muz kabuğunu ezecek yardımıyla ezin dişlerinizi fırçalayın.15 veya 20 dakika kadar kaldıktan sonra yıkayın. Bu kürü haftada 3 defa olmak kaydıyla uygulayın.

3)Adaçayı ile diş beyazlatma:
Malzemeler

-1 çay kaşığı karbonat
-1 çay kaşığı adaçayı
-1 çay kaşığı tarçın
Yapılışı:karbonat adaçayı ve tarçını bir kaba hepsini ekleyip karıştırılır.bu macunu dişlerimize sürerek fırçalayalım. Bu macunu her akşam yatmadan önce uygulayıp sonucunu görün.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar