Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları

Evde Defne Yaprağı Yakmanın Faydaları

Bazılarımızın sofralarında mutlaka bulundurmayı tercih ettiği, lezzeti ve kokusuyla ferahlatıcı etkiye sahip defneyaprağı, insanlık tarihi boyunca çeşitli amaçlarla kullanılmıştır. Ağrıları hafifleten, rahatlatan ve enfeksiyonlar için kullanılan bu bitkiyi çeşitli amaçlarla kullanmak mümkün. Eski dönemlerde şifa amacıyla kullanılan bu yaprağın, evimizde farklı bir şekilde kullanımını siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz.

Defne Yaprağı Yakılırsa Ne Olur?

Bir kap alıp, bu kap içerisine birkaç adet yaprak koyarak yakarız. Bu durumda defneyaprakları ortama hoş bir koku verecektir. Peki, ortaya çıkan bu duman ne işe yarar?

Baş Ağrısı Sorunları İçin Rahatlatan Etki

Defne bitkisinin yaprakları yakıldığında günlük yaşamın ve stresin sonucu olarak ortaya çıkan baş ağrılarını giderir. Yaprakların yanması içerisinde bulunan etken maddelerin daha kolay bir şekilde ortaya çıkmasını sağlar. Porselen, cam veya metal gibi yanmayan bir kap içinde yakılan yaprakların kokusunu yakın bir noktadan alarak rahatlatıcı etkisini fark edebiliriz. Yaklaşık 5 – 10 dakika içerisinde bulunduğunuz odada rahatlatıcı bir ortamın oluştuğuna tanık olabilirsiniz.

Sakinleştirici, Dinginleştirici Etki

Yukarıda bahsettiğimiz gibi stresli ve baş ağrılı durumlara iyi gelen defneyaprağı, rahatlamak istediğiniz durumlarda da kullanılabilir. İçerisinde bulunan bileşenlerin etkisiyle defnenin yaprakları ortamın negatif enerjisini alan özellikler barındırır. Bu bitki aynı zamanda tütsü olarak da kullanılmaktadır.

Huzur ve sıhhat dolu günler dileriz…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar