Fluarix Tetra İnfluenza Aşısı İM Enjeksiyon

Fluarix Tetra İnfluenza Aşısı İM Enjeksiyon

fluarixtetraFluarix Tetra İnfluenza A ve B Virüs Aşısı
FLUARIX TETRA, yetişkinler ve 3 yaşından büyük çocukların aşı içeriğinde bulunan influenza A ve B virüs tipleri ( Kuş Gribi ve Domuz Gribi ) sebebiyle oluşan grip hastalığından korunması amacıyla aktif bağışıklanmasında endikedir. Güncel aşı ile her yıl aşılanma tavsiye edilir çünkü aşılamadan sonraki yıl içerisinde bağışıklık azalır ve dolaşan influenza virüsü suşları yıldan yıla değişir.

Uygulama Sıklığı ve Süresi
Grip aşısı her yıl tek doz olarak uygulanmalıdır. Grip aşısının uygulanması için en önemli konu grip salgınının başlamamış olmasıdır. Grip salgınının başlangıcından önce (Eylül, Ekim, Kasım, Aralık) kullanımı önerilmektedir. Eğer kişi gribe yakalanmamış ise grip sezonunun sonuna kadar aşılama yapılabilir.

Uygulama Şekli
FLUARIX TETRA intramüsküler enjeksiyon şeklinde, tercihen deltoid kasa veya anterolateral uyluğa (kas yoğunluğuna bağlı olarak) uygulanmalıdır..

Kullanıma Hazır Enjektörün Kullanılışı
Aşı kullanılmadan önce oda sıcaklığına getirilmelidir. Kullanmadan önce dolu enjektörü dikkatlice çalkalayınız.
Aşı uygulamadan önce herhangi bir yabancı madde ve/veya fiziksel durumda değişiklik açısından gözle incelenmelidir. Bunlardan herhangi birinin görülmesi halinde aşı kullanılmamalıdır.

vaxigrip
Vaxigrip 2016 Grip Aşısınıda Burayı Tıklayarak İnceleyebilirsiniz!


Pediyatrik Kullanım

Daha önce influenzaya karşı hiç aşılanmamış 3 yaş üstü ve 9 yaş altı çocuklara, en az 4 hafta ara ile ikinci bir 0,5 mL’lik doz uygulanmalıdır.
3 yaşından küçük çocuklardaki güvenilirlik ve etkinliği incelenmemiştir. Bu nedenle 3 yaşından küçük çocuklarda kullanılmamalıdır.

Çocuk Doğurma Potansiyeli Bulunan Kadınlar/Doğum kontrolü (Kontrasepsiyon)
FLUARIX TETRA ile hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, üreme ve gelişimsel toksisite ile ilgili doğrudan ya da dolaylı zararlı etkiler olduğunu göstermemektedir.
FLUARIX TETRA gebelik esnasında sadece açıkça gerekli olduğu durumlarda ve söz konusu yararların fötusa olan muhtemel risklerden daha fazla olduğunda kullanılmalıdır.

Gebelik Dönemi
Hamile kadınlara uygulandığında FLUARIX TETRA’nın güvenilirliği değerlendirilmemiştir.
İnaktif influenza aşıları gebeliğin bütün evrelerinde kullanılabilir. İlk trimester ile karşılaştırıldığında gebeliğin ikinci ve üçüncü trimesteri için daha çok sayıda güvenlilik verisi mevcut olmakla birlikte inaktif influenza aşılarının kullanımına ilişkin tüm dünyadan elde edilen veriler aşı ile ilişkili herhangi bir advers fetal veya maternal sonuç göstermemektedir.
FLUARIX TETRA ile hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalar, üreme ve gelişimsel toksisite ile ilgili doğrudan ya da dolaylı zararlı etkiler olduğunu göstermemektedir.
FLUARIX TETRA gebelik esnasında sadece açıkça gerekli olduğu durumlarda ve söz konusu yararların fötusa olan muhtemel risklerden daha fazla olduğunda kullanılmalıdır.

Laktasyon Emzirme Dönemi
Emziren kadınlara uygulandığında FLUARIX TETRA’nın güvenilirliği değerlendirilmemiştir. FLUARIX TETRA’nın anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir.
FLUARIX TETRA laktasyon döneminde sadece söz konusu yararlar fötusa olan muhtemel risklerden daha fazla olduğunda kullanılmalıdır..

Üreme Yeteneği/Fertilite
Üreme yeteneğini etkileyip etkilemediği bilinmemektedir.

Araç ve Makine Kullanımı Üzerindeki Etkiler
Aşının araç ve makine kullanımı üzerinde etkisi yoktur.

Yumurtaya Allerjisi olanlar kullanmamılıdır.

FLUARIX TETRA, hiçbir koşulda damar içine, deri içine ya da deri altına uygulanmamalıdır.

Fluarix Tetra Grip Aşısı 26.06.2016 Fiyatı: 29.44 TL

Barkod : 8699522964383

Ruhsat Sahibi
GlaxoSmithKline İlaçları Sanayi ve Ticaret A.Ş.
Büyükdere Cad. No: 173 1.Levent Plaza
B Blok 34394, 1. Levent/İSTANBUL
Tel: 0 212 339 44 00
Faks: 0 212 339 45 00

 

fluarixtetra

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar