Gebelik Hesaplama

Gebelik Hesaplama

Aşağıda sunmuş olduğumuz gebelik hesaplama motoru, doğal ya da diğer tedavi yöntemleri ile gebe kalan anne adaylarımız için gebeliklerinin kaçıncı haftasında bulunduklarını öğrenmeleri ya da doğumun yaklaşık tarihinin ne olduğunu saptamalarına yardımcı olmak amacı ile oluşturulmuştur.
Sizde Gebelik hesaplama aracına son adet tarihinin ilk gününü girerek kaç haftalık hamile olduğunuzu öğrenebilirsiniz.
Tüm bunlarla birlikte gebelik hesaplama motorumuzun size göstereceği doğum tarihi, yaklaşık bir tahmin değeridir. Doğumların yaklaşık olarak yüzde 5’lik bir kısmı tam olarak tahmin edilen tarihlerde oluşmaktadır. Gerçekleşen pek çok doğum gebelik hesaplama motorunda tahmin edilen tarihten genellikle 15 gün önce ya da 15 gün sonra gerçekleşebilmektedir. Oluşan her gebelik kendine özel bir şekilde ilerlemektedir ve bebeğiniz ne zaman hazır olursa o zaman dünyaya gelecektir.Bu anlatılanların yanı sıra adet döneminin süre aralıklarının düzensiz olması, tüp bebek yöntemi uygulanarak gebe kalınması, yumurtlamanın gecikmesi, son adet tarihinin ilk gününün yanlış hatırlanması, gibi durumlar, gebelik haftalarının sapmaya uğramasına yol açabilmektedir.

Doktorların gebelik sürecini daha sağlıklı bir şekilde hesaplamak amacıyla bu süreci hafta bazında ele almalarına rağmen, anne adayları genellikle bulundukları haftanın kaçıncı aya tekabül ettiğini merak etmektedirler. Ancak 1 ayın her zaman 4 hafta olmamasından dolayı ay bazında hesaplamak bazı karışıklıklara yol açabiliyor. Şimdi size hangi haftanın kaçıncı aya tekabül ettiğini gösteren bir çizelge sunacağız.

1. Ay : Gebeliğin 5. haftasına kadar olan süre
2. Ay : Gebeliğin 9. haftasına kadar olan süre 
3. Ay : Gebeliğin 13. haftasına kadar olan süre 
4. Ay : Gebeliğin 17. haftası a kadar olan süre
5. Ay : Gebeliğin 21. haftasına kadar olan süre 
6. Ay : Gebeliğin 25. haftasına kadar olan süre 
7. Ay : Gebeliğin 29. haftasına kadar olan süre 
8. Ay : Gebeliğin 33. haftasına kadar olan süre
9. Ay : 36. ay ve sonrası

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar