Göbek Eritme Egzersizleri Diyeti Ve Yöntemi

Göbek Eritme Egzersizleri Diyeti Ve Yöntemi

Göbek Eritme Egzersizleri Diyeti Ve Yöntemi
Birçok kişi yazın gelmesi ile birlikte istediği kiloya ulaşamamaktan şikayetçi. Bazı kişiler zayıf bile olsalar göbek, bel, basen gibi bölgesel yerlerinden şikayet edebilmektedirler. Diyet programların da bazı kişiler zayıflıyor fakat çoğu kişilerde sadece yüzden kilo verebiliyor. Vücut çok yağlı ise o zaman fazla bir zayıflama olmuyor. 3-4 haftada göbek basen ve bel bölgesini inceltecek yöntemler mevcuttur Tek diyet yaparak bölgesel zayıflama tam istediğiniz gibi olmaz. Diyetle beraber bazı egzersizleri ve bitkileri tüketmeniz gerekir. Programı 3-4 hafta uyguladığınızda değişime çok şaşıracaksınız.

Şeker Hayatınızda Olmasın
Tükettiğimiz sebze ve meyvelerin dışında vücudumuza başka şeker içeren bir şeylerin girmesine gerek yok. Şeker günümüzde çok tüketiliyor fakat şeker obezitenin başlıca sebeplerinden birileridir. Şeker bel bölgesindeki yağlanmayı artırır. Sadece enerji vermektedir. Bölgesel incelmek istiyorsanız şekeri hayatınızdan çıkarıp tüketmemeniz gerekir. Şekerli içeceklerden paketlenmiş gıdalardan uzak durmalısınız ve hatta çayı ve kahveyi şekersiz içmeye özen göstermelisiniz.

Daha Faza Lif Tüketin
Lif sindirim sistemi için çok önemlidir ve çok sağlıklı bir gıdadır Göbek yağlarını en kısa sürede eritir.Tokluk hissini artırır. Günlük lifi 10 gram artırmak karın boşluğundaki yağların azalmasını sağlar.
Diyet yapmadan yapılan araştırmalara göre günlük 14 gram tüketilen besin lifi 4 ayda 2 kilo verilmesini sağlar. 4 ayda iki kilo azdır fakat bunu göbek eritme egzersizleri ve diyeti ile desteklediğinizde daha fazla kilo verebilirsiniz. Lif yönünden yüksek besinler aşağıdaki gibidir

  • Lahana
  • Karnıbahar
  • Kereviz
  • Kabak
  • Mantar
  • Portakal

Bu besinleri tüketerek lif tüketimini artırabilirsiniz.

Göbek Eritmek İçin Ne Yapılmalı
Göbek eritme egzersizleri yöntemi ve diyeti ile hızla kilo verebilirsiniz.Yapacağınız egzersiz diyetinizi düzenli yaptığınız sürece çok etkili olarak göbek yağlarını eritmede etkilidir. Yağların yakılması için yapmanız gereken en önemli şey egzersiz yaparken nabzın yükselmesi ve en az 30 dakika yüksek kalmasıdır. Sağlığınız ve kilonuz da sıkıntı yoksa kardio egzersizleri yapabilirsiniz Ama daha önce hiç spor deneyiminiz olmadıysa bir anda yapmayın önce bir uzmana danışarak başlayın. Uzmanlar yağların haftada 150 dakika egzersiz yapılmasını öneriyor. Böylece istediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün.En az haftada 150 dakika yapılmalıdır. Daha fazlasını yapmak da yaşınıza ve sağlığınıza bağlıdır

Karın yağları bir sorun olmaktan kısa bir sürede çıkmaktadır. Setler halinde yapacağınız 3 kolay karın eritme hareketi ile karın bölgesindeki yağlarınızdan kurtulabilir, sert karın kaslarına sahip olabilirsiniz. Başlangıç olarak, 3 temel hareketi birer set uygulamanız gerekir ilerleyen zamanlarda set sayıları artırılabilir.  İlk hareket sırt üstü uzanın topuklar yukarıda kaldım. Bacaklarınızı havaya kaldırın. Kalçanızda kaldırarak 15 saniye sonra indirin. Bir sette 15-20 defa aynı hareketi yapın. İkinci hareket, ters crunch. Mekik hareketine benzemektedir. Sırtüstü yatın bacaklarınızı yükseltin ve diz yerlerinden bükün. Yine 15-20 dakika hareketi tekrar edin. Son olarak ise yere uzanın bacaklarınızı destekleyen bir şeye koyun ellerinizi başınızın arkasında birleştirin bacaklarınızı yerden 10-15 cm kaldırın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar