Gribe İyi Gelen Beş Besin

Gribe İyi Gelen Beş Besin

gripGribe Ne İyi Gelir, Gribe İyi Gelen Beş Besin

Genellikle kış aylarının gelmesiyle kendini gösteren ve çok kolay bulaşabilen grip virüs alt yapılı bir hastalıktır. Tıp dünyası eskiden çok basit bir hastalık olarak görülen grip virüsünün her geçen gün yapı değiştirmesi ve değişik fizyolojik ve anatomik yapılara girmesinden dolayı tamamen bulmazken, tedavisinin sadece semptomları iyileştirmek için olduğunu söylemektedir. Grip virüsünden korunmak tabi ki mümkündür. Bunun için grip virüsünün olduğu ortamdan uzak kalmak, bol bol sebze ve meyve tüketmek, ellerimizi devamlı yıkamak, vücut direncimizi yüksek tutmak kendimizi korumanın yollarından bazılarıdır.

Antibiyotik etkisi olan ve vücut direncini arttıran besinlerden faydalanmak yapay vitaminleri kullanmaktan tabi ki daha iyidir. Aldığımız önlem ve takviyelerle hastalığımız geçmediği takdir de mutlaka bir uzmana danışmak gerekmektedir. Hasta olmadan ya da olduktan sonra kullanmanız gereken bazı besinlere örnek verecek olursak işte sizlere gribe iyi gelen beş besin;

Yeşil çay ve beyaz çay: Virüslerle baş etmek için çok faydalı iki çayın vücuda birçok faydası vardır. Beyaz çay da yeşil çay gibi son zamanlarda tanınmaya ve tüketilmeye başlandı.

Kefir: Maya olarak üretilen ve probiyotik bir besin olan kefirin vücut bağışıklık sistemi üzerinde çok faydalı olduğu sadece vücut direnç sistemi değil mide ve bağırsak sistemi üzerine de birçok olumlu etkisi vardır.

Balık: Beyin- sinir sistemi gelişimi üzerine olumlu etkileri olduğunu bildiğimiz balık yapısında bulunan yağlar ve protein ile vücut direnci üzerine de hafta da bir ya da iki defa tüketilmesi halinde griple savaşmanıza faydalı olacaktır.

Soğan ve sarımsak: Doğal C vitamini deposu ve antibiyotik olarak bilinen soğan ve sarımsak kokuları dışında tatları ile ilgili harika iki tattır. Pişmiş ve çok çiğnemeden tüketmek kokuya engel olabilir.

Maydanoz: Salataların vazgeçilmezi olan maydanoz ağız kokularını yok etmekte de fayda sağlayabileceği gibi c vitamini ve ödem söktürücü etkisi ile kullanılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Sponsorlu Bağlantılar